“Es drīzāk nomiršu uz robežas Eiropā nekā valstī, kur notiek bombardēšana,” atzīst bēglis

1 komentārs
“Es drīzāk nomiršu uz robežas Eiropā nekā valstī, kur notiek bombardēšana,” atzīst bēglis
Foto: EPA / LETA

Migrantu plūsma neapstāsies, bet tikai pieaugs. Šādu pārliecību pauž palīdzības aģentūru eksperti un paši bēgļi pēc tam, kad pēc gandrīz nedēļu ilgās blokādes atkal ir atvērta Maķedonijas un Grieķijas robeža.

Atsākot kustību uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, amatpersonas lēš, ka tikai šodien vien kopējais bēgļu skaits, kas ieradīsies Maķedonijā, būs vismaz četrarpus tūkstoši cilvēku – jauns šā gada rekords. Šāds bēgļu pieplūdums saistīts ar piecas dienas ilgo blokādi, kad abās robežas pusēs norisinājās zemnieku un taksometru vadītāju protesti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas izraisīja migrantu plūsmas sastrēgumu Grieķijas ziemeļdaļā, kur tūkstošiem cilvēku vairākas dienas pavadīja ceļa malā novietotos autobusos vai zem klajas debess – ar niecīgiem pārtikas krājumiem. Pirmās bēgļu grupas, kurām šodien tika ļauts iekļūt Maķedonijā, tika sasēdinātas vilcienos un pāri visai valstij nogādātas uz Tabanovci – nelielu Maķedonijas ciematu uz robežas ar Serbiju.

Foto

Nomocītie migranti, tostarp ģimenes ar bērniem, vispirms izmantoja iespēju bez maksas paēst viņiem piedāvātos bezmaksas augļus un tikai tad devās atpūsties vai turpināt ceļu.

“Es drīzāk nomiršu šeit uz robežas, nevis vietā, kur notiek bombardēšana un cilvēki kaujas savā starpā. Tā nu tas ir. Cilvēki turpinās ierasties. Tas neapstāsies,” citēts kāds no patvēruma meklētājiem.

Patvēruma meklētāja teikto apstiprina arī palīdzības aģentūru pārstāvji. Viņuprāt, turpinoties karadarbībai Sīrijā un laikapstākļiem kļūstot siltākiem, bēgļu straumes tikai pieaugs.

Lai apgrūtinātu patvēruma meklētāju iespējas nelikumīgi iekļūt valstī, Maķedonija gar valsts robežu ar Grieķiju ir sākusi būvēt vēl vienu dzeloņstiepļu žogu. Tiek ziņots ka tas stiepsies 30 kilometru garumā. Tikai janvārī vien caur Maķedoniju Rietumeiropas virzienā devās apmēram 60 tūkstoši bēgļu. Lielākajai daļai no viņiem galamērķis ir Vācija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Linda
    0

    Linda

    Man vienmer liels prieks,ja cilveka velmes piepildas.:)

    08.02.2016 22:54

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas