ES ārlietu ministri gatavojas apsvērt ieroču embargo noteikšanu Krievijai

0 komentāri
ES ārlietu ministri gatavojas apsvērt ieroču embargo noteikšanu Krievijai
Foto: AFP/LETA

Vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri otrdien paziņojuši, ka nepieciešams apsvērt iespējamo ieroču embargo noteikšanu Krievijai.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds norādīja, ka Malaizijas lidmašīnas traģēdija notika tikai tāpēc, ka Krievija atbalsta Ukrainas austrumos esošās krievu algotņu un viņu vietējo līdzskrējēju bandas, un uzsvēra, ka ES ārlietu ministru otrdienas sanāksmē šis jautājums ir jāizskata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

ES līderu samitā pagājušo trešdien bloka dalībvalstis pamatā vienojās paplašināt tā dēvētās otrās fāzes sankcijas pret Krieviju, sodot to par agresiju pret Ukrainu, taču “Malaysia Airlines” lidmašīnas notriekšana ir mainījusi situāciju, norādīja Hamonds.

“Kopš tā laika pasaule ir mainījusies (..), un mums jāvirzās tālāk,” viņš piebilda, norādot, ka ieroču embargo ir viena no lietām, kas jāapsver.

Viņš uzsvēra, ka ES jāsūta Maskavai “ļoti skaidrs vēstījums”.

Līdzīgu viedokli pauda arī vairāki citi ES dalībvalstu ārlietu ministri.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs pauda pārliecību, ka bandas, kas darbojas Austrumukrainā, būtu jāatzīst par teroristiem, bet lidmašīnas notriekšana – par teroraktu.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons jau pirmdien aicināja ES pieņemt stingrākas “trešās fāzes” sankcijas, lai apturētu ieroču pārdošanu Krievijai, sevišķi Krievijas un Francijas starpā noslēgto līgumu par “Mistral” klases karakuģu piegādi.

“Mēs nevaram turpināt biznesu ar valsti, kā ierasts, kad tā uzvedas šādā veidā,” norādīja Kemerons.

Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss, ierodoties uz ES ārlietu ministru sanāksmi Briselē, šo jautājumu nekomentēja.

Savukārt Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts atzina, ka ieroču pārdošana Krievijai ir kas tāds, ko grūti komentēt.

Francija, Vācija un Lielbritānija nedēļas nogalē brīdināja Krieviju, ka tai draud jaunas sankcijas, ja Maskava neizmantos savu ietekmi uz bandām Austrumukrainā, lai piespiestu tās nodrošināt izmeklētājiem netraucētu piekļuvi Malaizijas pasažieru lidmašīnas katastrofas vietai.

Līdz šim ES tā dēvētajā otrajā sankciju fāzē vērsusies pret 72 Krievijas un Ukrainas subjektiem, nosakot vīzu izsniegšanas aizliegumus un iesaldējot to aktīvus.

Veikti priekšdarbi arī trešās fāzes sankcijām, kas skartu veselas ekonomikas nozares, taču tās vēl nav īstenotas.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers paziņojis, ka Vācija ir gatava “palīdzēt ar politiskiem un diplomātiskiem līdzekļiem” situācijas deeskalācijā, taču nav norādījis, ka vienlaikus nepieciešams pastiprināt spiedienu uz Maskavu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas