EP aicina izmantot militārus līdzekļus Ebolas vīrusa ierobežošanai

0 komentāri

Starptautiskajai sabiedrībai ir jārīkojas efektīvāk, jo Ebolas vīrusa uzliesmojums apdraud visas pasaules drošību, par to paziņojuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 18.septembrī, pieņemtajā rezolūcijā.

Vīrusa skartajās valstīs notiek sociāls un ekonomisks sabrukums, tāpēc jāapsver arī militāro resursu izmantošana, rīkojoties ANO virsvadībā, viņi norāda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pacientu izolēšanai un ārstēšanai steidzami ir vajadzīgs ne vien finansējums, bet arī resursi, kas nodrošina rīcībspēju, tostarp kvalificēti cilvēkresursi un loģistikas materiāli. EP aicina apsvērt iespēju ANO ģenerālsekretāra vadībā izmantot militāros un civilās aizsardzības līdzekļus.

Ebolas vīrusa skartās valstis jau cieš no pārtikas un ūdens trūkuma un ekonomiskā sabrukuma, ko izraisījusi tirdzniecības, komerciālo lidojumu un ražas novākšanas darbu pārtraukšana pēc epidēmijas uzliesmojuma. Tas izraisījis arī sociālos nemierus, bēgšanu, haosu, kas tikai veicina vīrusa izplatīšanos.

Parlaments aicina dalībvalstis koordinēt lidojumus un izveidot īpašus gaisa tiltus, lai uz vīrusa skartajām valstīm un izveidot visaptverošu rīcības plānu, jo “Ebolas vīrusa izraisītā krīze ir kļuvusi par sarežģītu politisku, drošības, ekonomisku un sociālu problēmu kopumu”.

Kopš Ebolas vīrusa uzliesmojums tika oficiāli pasludināts 2014.gada 22.martā Gvinejā, tas izplatījies uz četrām citām valstīm (Libēriju, Nigēriju, Sjerraleoni un Senegālu), inficējot gandrīz 4000 cilvēku un prasot vairāk nekā 2400 cilvēku dzīvības.

Pasaules Veselības organizācija lēš, ka nākamo 3 mēnešu laikā slimnieku skaits varētu pārsniegt 20 000.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas