Eksperts: Putins pusgada laikā varētu sarīkot iebrukumu Ukrainā

0 komentāri

Ukraina ir pārvērtusies Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par līdzekli varas noturēšanai, un tāpēc viņš pusgada laikā varētu sarīkot iebrukumu Ukrainā, paziņojis Kijevas Armijas pētījumu, demilitarizācijas un atbruņošanās centra direktors Valentīns Badraks.

“Putins saprot, ka valsts ekonomika ilgi neizturēs, un tad viņš nevarēs palielināt militāro potenciālu. Putins gatavojas karam, jo saprot, ka jautājums ar Ukrainu viņam ir jāatrisina pusgada laikā. Pretējā gadījumā Putina režīms pārstās pastāvēt,” preses konferencē Kijevā pavēstīja Badraks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš arī akcentēja, ka arvien vairāk domājošu cilvēku Krievijā saprot, ka Putins ir ievilcis valsti strupceļā. “Viņi ir dabūjuši kulturālas dzīves blokādi, kā arī zaudējuši iespēju pašrealizēties,” norādīja Badraks.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12. februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14. februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas