Eksperts: Eiropa tuvākajā laikā nevar rēķināties ar ASV slānekļa gāzes piegādēm

0 komentāri

Eiropa tuvākajā laikā var necerēt saņemt ievērojamas slānekļa gāzes piegādes no ASV, starptautiskā foruma “Rīgas konference 2014” laikā norādīja aģentūras “RusEnergy” pārstāvis Mihails Hrutihins.

Hrutihins diskusijā par slānekļa gāzes nozīmi pauda viedokli, ka Eiropas Savienības (ES) komisāri neizprot pašreizējo situāciju, taču to neizprot arī Krievijas eksperti, kuri domā, ka pašreizējie notikumi Ukrainā ir tieši saistīti ar enerģētikas biznesu. “Eksperti ir eksperti un propaganda ir propaganda,” situāciju skaidroja Hrutihins. Viņš norādīja, ka slānekļa gāzes cenas samazinās, taču nevajadzētu gaidīt ievērojamas gāzes piegādes no ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tas nenotiks vēl vismaz divus gadus. Turklāt, vadoties pēc maniem aprēķiniem, lielākā daļa ASV slānekļa gāzes tiks piegādāta Āzijai, nevis Eiropai,” sacīja Hrutihins par iemeslu minot salīdzinoši īso piegādes ceļu un konkurētspējīgo cenu politiku.

Savukārt komentējot Krievijas enerģētikas sektoru, eksperts vērsa uzmanību, ka gāzes ražošanas un transporta izmaksas strauji pieaug, jo katrs kilometrs, pa kuru tiek piegādāta gāze, prasa papildus enerģiju. “Tas dārgs bizness. Krievijai ir jāmeklē jauni gāzes lauki, bez tiem, kuri tika atrasti jau pirms vairākiem gadiem. Tāpat jāuzstāda jauni kompresori, jo gāzes spiediens esošajos laukos samazinās. Tas viss liek būvēt jaunu infrastruktūru simtiem kilometru attālumā no jau esošās. Es nedomāju, ka Krievijas gāzes gigants “Gazprom” ir mantkārtīgs, vienkārši izmaksas pieaug,” piebilda Hrutihins.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas