Eksperts: Donbasā atrodas 6000 kaujinieku ar jaudīgu kara tehniku

0 komentāri
Eksperts: Donbasā atrodas 6000 kaujinieku ar jaudīgu kara tehniku
FOTO: SCANPIX

Starp Horļivku, Jenakijevi un Debaļcevi sakoncentrēti 6000 kaujinieki, kuru rīcībā ir jaudīgi tālas darbības ieroči, sociālajā tīklā Facebook ziņo grupas Informatīvā pretošanās organizators Dmitro Timčuks.

“Turpinās DTR (Doņeckas tautas republikas) un LTR (Luhanskas tautas republikas) “armijas” drošības nostiprināšana. Redzami Krievijas – teroristisko spēku vadības – centieni līdzsvarot formējumus skaitliski un pēc struktūras vienā vai otrā rajonā saskaņā ar dotajiem uzdevumiem. Tiek pilnveidota kaujinieku vadības sistēma,” raksta Timčuks.

Krasnijlučas rajonā parādījies kārtējais kaujinieku “mācību centrs”, kurā “sagatavošanai” tiek uzņemti gan vietējie, gan Krievijas kaujinieki, vēsta Timčuks.

Horļivkas, Jenakijeves un Debaļceves rajonā atrodas 6000 Krievijas un teroristisko spēku karotāju – Horļivkas garnizons, daļa grupējuma Oplot, kā arī dažas mazākas vienības, tostarp Vostok un Somaļi, vēsta Timčuks.

Šo grupējumu rīcībā to bāzes rajonā atrodas jaudīgi tālas darbības ieroči – daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas 9K58 Smerč, lielgabali un pašgājējas artilērijas vienības.

“Lielākoties ieroči “atvilkti” uz pozīcijām, no kurām mazāk nekā 60 minūtēs “priekšējās līnijas” tuvumā var ieņemt vecās uguns pamatpozīcijas,” ziņo grupas “Informatīvā pretošanās” vadītājs.

Pēc organizācijas ziņām, rajonā no Krasnohorivkas līdz Horļivkas ziemeļu daļai atrodas 60 tanki – dažāda veida T-64 un T-72, kas aprīkoti ar moderniem ieročiem un aprīkojumu un spēj iesaistīties cīņās no liela attāluma, kā arī tumsā. Tāpat tur atrodamas vismaz 95 dažādas kaujas bruņumašīnas, pamatā BTR-80 un BMP-2, kā arī dažas BTR-82.

Šajā rajonā izveidota arī aizmugures apgādes struktūra un pretgaisa aizsardzības sistēmas – radiolokācijas sistēmas, kā arī ievērojams daudzums uguns vienību, kas nodrošina pretgaisa aizsardzību arī nepastarpināti “priekšējās līnijās”.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas