Eksperti novērtējuši, ka bojāgājušo imigrantu skaits šogad pieaudzis 30 reizes

0 komentāri

Pēc Vidusjūrā notikušās traģēdijas Brisele arvien vairāk spiesta ieklausīties dienvidvalstu lūgumos pēc palīdzības cīņā ar pieaugošo bēgļu plūsmu. Nevalstiskās organizācijas novērtējušas, ka bojāgājušo imigrantu skaits šogad pieaudzis 30 reizes. Lai arī Eiropas Komisija (EK) nule kā nākusi klajā ar desmit soļu plānu krīzes risināšanai, Grieķija jau norādījusi uz būtisku tā trūkumu – plānā netiek runāts par apdraudējumu Eiropas veselības sistēmai.

Aizvadītajā naktī Sicīlijas ostas pilsētā Katānijā ieradās katastrofā vienīgie izdzīvojušie – 28 bēgļi. Viņus sagaidīja krasta apsardzes un Sarkanā Krusta darbinieki ziediem un paciņām. Tikai pēc viņu liecībām būs iespējams noskaidrot, kas īsti notika naktī starp sestdienu un svētdienu uz zvejas kuģa pie Lībijas krastiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Liecībās minēto bojāgājušo skaits svārstās starp 800 un 850.

Tā ir jau kārtējā sēru vēsts no Vidusjūras, kas šoreiz likusi Eiropas galvenajam sēdeklim ieklausīties nopietnāk. Eiropas Komisija nākusi klajā ar desmit soļu plānu, kā risināt bēgļu krīzi – paplašinot gan kontroli, gan glābšanas operācijas jūrā.

Vienaldzīgus šis jautājums nav atstājis arī Eiropas veselības ministrus, kuri to šodien ārpus kārtas iekļāva neformālajās sarunās, tiekoties Rīgā.

Dienvidvalstis cenšas panākt, lai tā kļūtu par visas Eiropas problēmu, kam attiecīgi tiekot arī novirzīts finansējums. Taču Grieķija, kas arī ir viena no bēgļu galamērķiem, jau izteikusi kritiku Briseles plānam, kurā nav neviena punkta par apdraudējumu Eiropas veselības sistēmai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas