Ekskluzīvi no Grieķijas: grieķi dzīvo citā realitātē, aizvadītais masu protests kā rokfestivāls

6 komentāri
Ekskluzīvi no Grieķijas: grieķi dzīvo citā realitātē, aizvadītais masu protests kā rokfestivāls
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Lai arī Grieķija ir viena soļa attālumā no finanšu kraha, aizvadītā protesta akcija, kurā piedalījās desmitiem tūkstoši pret parāda atdošanu noskaņotu grieķu, līdzinājusies lielam, pozitīvam festivālam. Tajā valdījusi pacilāta gaisotne un eiforija, radot sajūtu, ka grieķi dzīvo pavisam citā realitātē nekā pārējā Eiropa, no Grieķijas ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

Jānis Zvērs, speciāli no Grieķijas:

Runājoties ar protesta akcijā sastaptajiem cilvēkiem, radās sajūta, ka lielākā daļa grieķu dzīvo eiforijā. Notikušajā protesta akcijā nebija ne ziņas no bažām par parādu, drīzāk valdīja pacilāta gaisotne un festivāla sajūta – cilvēki ielās cepa desiņas, tirgoja aliņu, dziedāja dziesmas.

Ļaužu pūlī TV3 Ziņu korespondents sastapa tikai vienu skolotāju grupiņu, kas klusītēm pauda pārliecību, ka finanšu krīzē vainojamas pašu vietējās valdības un ka parāds aizdevējiem būtu jāatmaksā. Pārējā, lielākā, daļa ielās satikto grieķu uzskata, ka parāds nav jāatdod un ka pie visa ir vainīga Eiropa. “Grieķijā pret parāda atdošanu noskaņotajiem cilvēkiem ir daudz domubiedru un viņiem ir pilnīgi vienalga, ko domā Eiropa,” no Atēnām ziņo J. Zvērs. “Valda pārliecība – ja jau reiz atlaida parādu, atlaidīs arī šoreiz, un nekas nebūs jāmaksā,” ziņo TV3 korespondents. Jāpiebilst, ka notikušajā pasākumā lielākoties pulcējās kritiski noskaņoti grieķi, kas neuzskata, ka parāds ir jāatmaksā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat Grieķijā “visai populāri” ir savu protesta nostāju paust, ar krāsu bundžām apmētājot dažādu valsts iestāžu ēkas, novērojis J. Zvērs. Piemēram, TV3 Ziņas redzējušas, ka ar krāsu notašķīts Darba konfederācijas nams. Tāpat Grieķijā sastapti cilvēki, kuriem populāras ir komunisma idejas, neņemot vērā to, ka Grieķija šo režīmu uz savas ādas nav izbaudījusi.

Foto!

Aizvadītajā protesta akcijā piedalījušies aptuveni 10 tūkstoši grieķu, kas iestājas pret parāda atdošanu starptautiskajiem aizdevējiem. Grieķijas premjers Aleksis Ciprs aicināji svētdien gaidāmajā referendumā noraidīt starptautisko kreditoru priekšlikumus. Jau vēstīts, ka Grieķijas iedzīvotāji svētdien tiks lūgti balsot ar “Jā”, lai atbalstītu kreditoru piedāvāto glābšanas programmu apmaiņā pret bargākiem taupības pasākumiem, vai ar “Nē”, lai atbalstītu valdības pūliņus iegūt labākus nosacījumus.

6 komentāri

TOP komentāri

 • x
  +2

  x

  Drīz būs pēcfestivāla paģiras... tad jutīs kā svinēts! :)

  04.07.2015 13:44

 • Nu re
  0

  Nu re

  Krievijā viss ir tāpat.

  05.07.2015 06:29

 • Edvīns
  0

  Edvīns

  Murgs kautkādās. Cilvēki rindas pie bankomātiem nobijusies stāv . Veci cilvēki galīgi apjukusi, raud. A te raksts par desiņām!!!!!!!

  04.07.2015 16:42

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas