Ekonomiskā krīze grieķus pamatīgi satuvinājusi ar Krieviju

0 komentāri

Ukraiņiem nākas sadzīvot ar skarbām Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikas sekām, bet Grieķijā, jo sevišķi finansiālā kraha ietekmē, daudziem pret Krieviju ir siltas jūtas. Daži cer, ka gadījumā ja Eiropas Savienība (ES) Grieķijai pagriezīs muguru, Kremlis nāks palīgā. Atēnu ielās nereti redzama arī padomju simbolika. 

Grieķijā valda ļoti prokrieviska noskaņa. Sociālistiem Krievija simpatizē galvenokārt vēsturiskās auras dēļ – boļševiku sacelšanās, cīņa par tautu vienlīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Reti kurš grieķu komunists zina arī medaļas otru –  komunistu asiņaino izrēķināšanos ar iedomātajiem pretiniekiem, inteliģenci, ģimenēm ar maziem bērniem. Ticīgajiem grieķiem Krievija simpatizē, jo savulaik krievi no grieķiem, bizantiešiem pārņēmuši pareizticību, līdz ar to arī personvārdi ir līdzīgi, tāpat kā bizantiskās tradīcijas un dzīves uzskati.

Interesanti, ka Atēnu ielās visai viegli var atrast grieķus, kas runā krieviski. Tā piemēram Sakis  valodu iemācījies, savulaik studējot Krievijā. Viņš uzskata, ka grieķiem  finansiālo palīdzību brālīgajai  tautai nevajadzēs lūgt.

Šajās dienās Atēnās sabraukuši sociālisti no visām pasaules malām. Dažādos ķīviņos uz ielas, kas te nav retums, bieži var dzirdēt piesaucam Ukrainu, fašistus, un Krieviju.

Tikmēr arī starp kreisi noskaņotajiem grieķiem ir racionāli  ļaudis, kuri necer ne uz Eiropas, ne Krievijas žēlastību, bet uzskata, ka no krīzes jāķepurojas pašu spēkiem.

Pēc referenduma Ciprs, paša iniciētā telefonsarunā, ar Putinu pārrunāja politisko situāciju. Pagaidām Krievija ar grieķiem vien flirtē, tā arī nepasakot, vai būtu gatava sniegt finanšu injekcijas

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas