EK piešķir 83 miljonus eiro bēgļu dzīves apstākļu uzlabošanai Grieķijā

0 komentāri
EK piešķir 83 miljonus eiro bēgļu dzīves apstākļu uzlabošanai Grieķijā
FOTO: LETA

Šodien Eiropas Komisija (EK) paziņojusi par 83 miljonu eiro finansējumu, kas saskaņā ar 2. martā Komisijas ierosināto jauno ārkārtas palīdzības instrumentu bēgļu dzīves apstākļu uzlabošanai Grieķijā nekavējoties ir darīts pieejams ANO Bēgļu aģentūrai, Starptautiskā Sarkanā Krusta federācijai un sešām starptautiskajām NVO. Šie partneri sadarbosies ar Grieķijas NVO, kurām ir vajadzīgās vietējās zināšanas.

ES humanitārās palīdzības un krīžu pārvarēšanas komisārs Hrists Stiljanidis saskaņā ar jauno instrumentu ārkārtas atbalstam ES šodien Atēnās parakstīja pirmos līgumus, kas palīdzēs dalībvalstīm pārvarēt krīzes, piemēram, lielu bēgļu skaitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mums pēc iespējas ātrāk ir jāatjauno cilvēcīgi dzīves apstākļi bēgļiem un migrantiem Eiropā. Ar pirmajiem īstenotajiem projektiem uz vietas mēs parādām konkrētu piemēru, kā ES tiek galā ar izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Eiropa. Finansējums tiks piešķirts humanitārās palīdzības partneriem, kuri sadarbojas ar Grieķijas valdību un vietējām NVO, lai nodrošinātu, ka palīdzība tiek īstenota labi organizētā un strukturētā veidā pēc iespējas vairākās vietās,” teica Stiljanidis.

Komisārs tikās ar Grieķijas ministru Ioannis Mouzalas un kopā ar viņu un Atēnu pilsētas mēru Giorgo Kamini apmeklēja projektus, kuri atbalstīs bēgļus Eleonā.

Pateicoties šiem jaunajiem projektiem, Komisija palīdzēs nodrošināt desmitiem tūkstošiem bēgļu un migrantu Grieķijā primāro veselības aprūpi, pārtiku, labākus higiēnas apstākļus, bērniem piemērotas vietas un izveidos pagaidu mājokļus.

Šodien paziņotais atbalsts tiek sniegts papildus vispārējam ES atbalstam, kas tiek piešķirts saistībā ar bēgļu krīzi Grieķijā.

Kopš 2015. gada Grieķija jau ir saņēmusi ārkārtas finansējumu 181 miljonu eiro apmērā no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda un Starptautiskā drošības fonda bēgļu krīzes pārvaldīšanai, papildus 509 miljoniem eiro, kas no minētajiem fondiem jau piešķirti Grieķijas 2014.-2020. gada valsts programmai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas