EK pārstāvis: Lai izvairītos no bēgļiem teroristiem, ir jāņem pirkstu nospiedumi

0 komentāri

Lai izvairītos no teroristu iekļūšanas Eiropā, patvēruma meklētājiem aicina noņemt pirkstu nospiedumus, ar šādu ierosinājumu klajā nācis Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermans.

Šobrīd gan nav skaidrs mehānisms, kā tas tiks īstenots, bet tiek uzskatīts, ka nospiedumu paņemšana būs efektīvs veids, kā uzlabot drošību uz Eiropas ārējām robežām un izvairīties no teroristu ieplūšanas Eiropā kopā ar bēgļiem. Šādā veidā Eiropa varētu nodrošināt to, ka cilvēki, kuri  nav tiesīgi uz patvērumu, tiek nosūtīti atpakaļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Daudzi cilvēki izmanto šo kā argumentu pret bēgļiem, sakot, ka teroristi ieradīsies kopā ar migrantiem. Tas ir vismuļķīgākais attaisnojums, kādu var izmantot, lai neuzņemtos starptautisku atbildību. Ja mēs vienkārši izdarām savu darbu un pārliecināmies, ka tad, kad cilvēki ierodas, viņi tiek identificēti un viņiem noņem pirkstu nospiedumus, šāda problēma vairs neeksistē,” teic Timmermans.

Medijos un sabiedrībā iepriekš vairākkārt izskanējušas bažas, ka līdz ar bēgļiem Eiropā varētu ieplūst arī teroristi. Līdz šim migrantiem izdevies masveidā šķērsot robežas, apejot pirkstu nospiedumu nodošanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas