Eiropas un Krievijas sankciju karš turpinās

0 komentāri

Eiropas un Krievijas sankciju karš turpinās. Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieku sarunas par jaunajām sankcijām pret Krieviju ir ieilgušas, tās visticamāk tiks izsludinātas tikai rīt. Savukārt Krievija jau piedraudējusi ar nopietniem atbildes soļiem. 

Lielākos iebildumus pret sankciju paplašināšanu izteikusi Slovākija un Ungārija, kas bažījas par negatīvo ietekmi uz savu ekonomiku. Par labu nav nākuši arī Krievijas premjera Dmitrija Medvedeva jaunākie komentāri intervijā laikrakstam “Vedomosti”. Viņš jau brīdinājis ka atbildot uz to, Krievija Eiropas aviopārvadātājiem varētu slēgt savu gaisa telpu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs taču saprotam, ka sankcijas vispirms ir ekonomiskas, bet pēc tam kā atbilde – politiskas, un politiskas lietas vienmēr ir asimetriskas. Un tas jau ir briesmīgāk par piegāžu ierobežojumiem: ir iespējama drošības sistēmas uzlaušana pasaulē. Es ceru, ka mūsu Rietumu partneri to negrib un starp tiem cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus, nav ārprātīgo,” paziņoja Medvedevs šajā intervijā.

Plānots ka sankcijas stāsies spēkā rīt pēc publicēšanas oficiālajā Eiropas savienības vēstnesī. Saskaņā ar mediju ziņām, sankcijas varētu skart tādas vadošas enerģētikas kompānijas kā “Rosņeftj” un “Gazpromņeftj – tām tiktu liegta iespēja iegūt kredītus Rietumvalstu bankās ar dzēšanas termiņu, kas lielāks par 30 dienām.

Savukārt to personu sarakstā, kurām aizliegts iebraukt ES un kuru aktīvi tiek iesaldēti, visticamāk tiks iekļautas personas no pašpasludinātās “Doņeckas tautas republikas” un Krievijas anektētās Krimas vadības, kā arī Krievijas amatpersonas un uzņēmumi.

Tikmēr Ukraina ziņo, ka jau vairākas reizes promaskaviskie spēki pārkāpuši noslēgto pamieru un Krievija turpina koncentrēt spēkus pie Ukrainas robežas. Ukrainas prezidents, kas šodien ieradies Mariupolē, sola nepadoties.

Porošenko arī paziņoja, ka Kijevai ir izdevies atbrīvot 1200 cilvēku, kuri atradās prokremlisko separātistu gūstā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas