Eiropas Komisija jau drīz varētu dot “zaļo gaismu” bezvīzu režīmam ar Turciju

0 komentāri

Eiropas Komisija jau rīt varētu dot ”zaļo gaismu” bezvīzu režīmam ar Turciju – to prognozē britu raidsabiedrība BBC. Tas Eiropas robežas pavērtu 80 miljoniem Turcijas iedzīvotāju, tādēļ raisījis neapmierinātību starp labējiem politiķiem. Te gan jāpiebilst, ka Eiropas Komisijai bezvīzu režīma jautājumā nepieder galavārds.

Bezvīzu režīms bija viens no labumiem, pret ko Eiropa pirms dažām nedēļām iemainīja Turcijas piekrišanu uzņemt atpakaļ Grieķijā iestrēgušos tuvo austrumu migrantus. Daudzi politikas vērotāji toreiz prognozēja, ka tas paliks tikai solījuma līmenī, jo bezvīzu režīms ar 80 miljonus iedzīvotāju lielo Turciju radītu jauna imigrācijas viļņa risku un politiķi ar to neriskētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par spīti prognozēm, tagad izskatās, ka Eiropa solījumu grasās pildīt. Britu raidsabiedrība bbc ziņo, ka Eiropas Komisija zaļo gaismu Turcijai varētu dot jau rīt. Turcijā šis solis tiktu uzņemts ar sajūsmu. Bažas, ka tas izraisītu masveida migrāciju tiek noraidītas, ka labējo politiķu izdomājumi.

Eiropas Komisijai vīzu režīma jautājumā gan nepieder galavārds. Savu viedokli vēl paudīs Eiropas parlaments un arī dalībvalstu valdības. Un šie Turcijai var izrādīties nepārvarami šķēršļi. Jāatgādina Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pēdējā laikā izpelnījies daudz kritikas par cilvēktiesību apspiešanu savā valstī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas