Eiropas ”dzelzs lēdijai” šodien liela jubileja

0 komentāri

Par Eiropas dzelzs lēdiju un Vācijas “māmiņu” dēvētā kanclere Angela Merkele šodien svin 60 gadu jubileju.

Amerikāņu žurnāls “Forbes” jau ceturto reizi viņu ir nosaucis par pasaulē ietekmīgāko sievieti. Tāpat viņa kļuvusi plaši pazīstama ar savu nopietnību, kas attiecas arī uz jubileju svinēšanu. Savu 60 gadu jubileju Merkele plāno svinēt, uzaicinot savus viesus uz vēstures lekciju. To kanclerei un viņas 1000 augstajiem viesiem lasīs vēsturnieks, kurš specializējies Eiropas un Āzijas mūsdienu vēsturē.

Pirmos sveicienus kanclere saņēma jau agri no rīta, kad samitā Briselē daudz laimes dzimšanas dienā viņai nodziedāja žurnālisti.

Pilnajā vārdā Angela Doroteja Merkele dzimusi 1954. gada 17. jūlijā. Kopš 2005. gada Merkele ir Vācijas kanclere un pirmā sieviete šajā amatā. No 1991. līdz 1994. gadam bija Vācijas Ģimenes lietu ministre, bet no 1994. līdz 1998. gadam Vācijas Vides aizsardzības ministre. No 2000. gada viņa ir arī Vācijas Kristīgo demokrātu apvienības vadītāja.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas