Eiropa un ASV gatavo jaunas sankcijas pret Maskavu

0 komentāri

ASV pirmdien paziņojušas, ka sadarbībā ar Eiropas partneriem strādā pie jaunām sankcijām Krievijai, kas tiks īstenotas, ja Maskava turpinās destabilizēt situāciju Ukrainā.

ASV valsts sekretāra palīdze Eiropas jautājumos Viktorija Ņūlenda norādīja, ka Vašingtonai tagad ir skaidrs, kādai būtu jāizskatās nākamajai ekonomisko sankciju kārtai, un tiek pētīts, kurām personām tās varētu tikt piemērotas.

ASV un Eiropas Savienība (ES) “strādā pie sankciju sērijas enerģētikas sektorā, banku sektorā, aizsardzības sektorā,” norādīja Ņūlenda.

Viņa pārmeta Krievijai, ka tā turpina palīdzēt separātistiem “ārkārtīgi bīstamā veidā”, sūtot tankus un raķešu palaidējus.

Ņūlenda atzina, ka pagājušajā nedēļā situācija Ukrainā ir nopietni pasliktinājusies.

Kā ziņots, teroristi naktī uz sestdienu pie Luhanskas lidostas notrieca Ukrainas armijas transporta lidmašīnu “Il76”, nogalinot 49 cilvēkus. Lidmašīnā atradās deviņi apkalpes locekļi un 40 militārpersonas, kā arī bruņutehnika, ekipējums un produkti.

Ņūlenda norādīja, ka ASV un Eiropa katru dienu izvērtē situāciju Ukrainā, sūtot Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vēsti, ka gadījumā, “ja viņš nemainīs kursu, par to būs jāmaksā”.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas