Eiropā plāno izveidot apsardzi, kas būs pilnvarota ieviest kārtību pie jebkuras dalībvalsts robežas

0 komentāri

Lai vajadzības gadījumā reaģētu uz briestošām krīzēm pie Eiropas Savienības ārējām robežām, plānots izveidot vienotu Eiropas robežu un krasta apsardzi.

Tajā sadarbosies aģentūra, kas izveidota uz esošā Frontex pamata ar dalībvalstu robežsargiem. Šī operatīvā robežapsardzes aģentūra būs pilnvarota ieviest kārtību uz jebkuras dalībvalsts robežas, pat ja attiecīgā valsts to neuzskata par vajadzīgu. Tādējādi iecerēts, ka tiktu atgūta kontrole pār migrācijas plūsmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā vairakkārt akcentējuši daudzu Eiropas Savienības valstu, tā arī pašmāju politiķi – Šengenas zona bez iekšējām robežām var pastāvēt tikai tad, ja tās ārējās robežas tiek efektīvi aizsargātas. Tomēr pēdējā pusotra gada laikā Eiropas pilsoņiem diemžēl nācies pārliecināties par gluži pretējo – kontinenta ārējās robežās daudzviet ir vājie punkti.

Foto

To visspilgtāk ilustrē pēdējā gada notikumi uz Grieķijas robežas – daudzajām tai piederošajām Vidusjūras salām. Ik dienu caur tām Eiropā ieplūst vairāki tūkstoši bēgļu, un robežas apsargāt nav pa spēkam ne pašai Grieķijai, ne krasta apsardzei Frontex.

Eiropas robežu un krasta apsardzei būs jārīkojas, ja kāda no dalībvalstīm pati nespēs tikt galā ar problēmām uz savas robežas. Aģentūra būs pilnvarota iejaukties pat tad, ja attiecīgā dalībvalsts palīdzību nelūdz un uzstāj, ka papildu iejaukšanās nav nepieciešama.

Izskan kritika, ka šādi tiktu apdraudētas suverēno valstu tiesības. Kamēr daļa deputātu gatavi meklēt juridiskus kompromisus, citi ir kategoriski – miljoni eiropiešu nav vainīgi, ka robežvalstis pienācīgi neveic savu darbu robežu kontrolē.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas