Ēģiptē ieslodzītajam Grestem piešķirta Austrālijas fonda balva par ieguldījumu žurnālistikā

0 komentāri

Ēģiptē ieslodzītajam latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālistam Pēterim Grestem piešķirta Austrālijas fonda Walkleys Foundation balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

“Pēteris Greste izrādījis lielu drosmi, stājoties pretī arestam un ieslodzījumam par žurnālista darbu Ēģiptē. Ar vēstulēm, kuras viņš rakstīja no ieslodzījuma, aizstāvot sevi un savus kolēģus, Greste parādīja pasaulei atbildību, kura piemīt visiem žurnālistiem, kas apņēmušies informēt sabiedrību par patiesību,” teikts fonda paziņojumā.

Fonds norāda, ka spriedums Grestem pasludināts bez kādiem pierādījumiem, norādot, ka Grestes uzvedība tiesas procesā ir “izcila un iedvesmojoša”.

Fonds norāda uz Grestes ievērojamo žurnālista karjeru, kas ilgst kopš 1991. gada, tostarp strādājot par starptautisko korespondentu Afganistānas kara laikā un konfliktos Āfrikā un Tuvajos Austrumos.

Walkleys fonda valde nolēmusi godināt viņa žurnālistiku un viņa stingro nostāju tās vispārīgajai misijai, piešķirot Pēterim Grestem 2014. gada Walkleys balvu par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Walkleys fonds gadskārtējo balvu kopumā piešķir 34 kategorijās, godinot Austrālijas žurnālistu veikumu pagājušajā gadā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas