Ēģiptē ieslodzītajam Grestem piešķirta Austrālijas fonda balva par ieguldījumu žurnālistikā

0 komentāri
Ēģiptē ieslodzītajam Grestem piešķirta Austrālijas fonda balva par ieguldījumu žurnālistikā
FOTO: LETA

Ēģiptē ieslodzītajam latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālistam Pēterim Grestem piešķirta Austrālijas fonda Walkleys Foundation balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

“Pēteris Greste izrādījis lielu drosmi, stājoties pretī arestam un ieslodzījumam par žurnālista darbu Ēģiptē. Ar vēstulēm, kuras viņš rakstīja no ieslodzījuma, aizstāvot sevi un savus kolēģus, Greste parādīja pasaulei atbildību, kura piemīt visiem žurnālistiem, kas apņēmušies informēt sabiedrību par patiesību,” teikts fonda paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Fonds norāda, ka spriedums Grestem pasludināts bez kādiem pierādījumiem, norādot, ka Grestes uzvedība tiesas procesā ir “izcila un iedvesmojoša”.

Fonds norāda uz Grestes ievērojamo žurnālista karjeru, kas ilgst kopš 1991. gada, tostarp strādājot par starptautisko korespondentu Afganistānas kara laikā un konfliktos Āfrikā un Tuvajos Austrumos.

Walkleys fonda valde nolēmusi godināt viņa žurnālistiku un viņa stingro nostāju tās vispārīgajai misijai, piešķirot Pēterim Grestem 2014. gada Walkleys balvu par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Walkleys fonds gadskārtējo balvu kopumā piešķir 34 kategorijās, godinot Austrālijas žurnālistu veikumu pagājušajā gadā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas