Ebolas vīruss izplatās straujāk par ārstu spējām to apkarot

0 komentāri

Ebolas vīrusa uzliesmojums, kas jau ir prasījis vairāk nekā tūkstoš dzīvību Āfrikas rietumos, izplatās straujāk nekā palīdzības organizācijas var ar to tikt galā.

Brīdinājums izplatīts dienu pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija (WHO) paziņoja, ka epidēmijas apmērs lielākoties tiek novērtēts par zemu un ir jāīsteno “ārkārtēji pasākumi”, lai iegrožotu nāvējošās slimības izplatīšanos.

Apvienoto Nāciju Organizācijas paspārnē esošā veselības aģentūra paziņoja, ka lielākais Ebolas vīrusa uzliesmojums 40 gadu laikā ir prasījis 1069 dzīvības četrās Āfrikas valstīs.

Pasaules Veselības organizācijas informēja, ka tiek koordinēts “starptautiskās palīdzības mēroga pastiprinājums”, lai reaģētu uz slimības izplatīšanos, jo īpaši Gvinejā, Libērijā, Nigērijā un Sjerraleonē.

Bažas par Ebolas vīrusa izplatīšanos valda arī slimības epicentram tuvākajās valstīs, piemēram, Ķīna piektdien aizliedza iebraukt trim sportistiem no slimības skartajām valstīm, kas bija plānojuši piedalīties Jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

Vissmagāk skartās valstis gaida no ASV līdz tūkstoš devu medikamenta  “ZMpp”, kas laboratoriski ir apstiprināts kā iedarbīgs cīņā pret Ebolas vīrusu, bet uz cilvēkiem praktiski nav pārbaudīts.

Kanāda paziņoja, ka ar WHO starpniecību tiks izplatītas 800-1000 devas vakcīnas “VSV-EBOV”, kas eksperimentos uz dzīvniekiem ir parādījusi cerīgus rezultātus, bet nekad nav izmēģinātas uz cilvēkiem.

Neizmēģinātu zāļu izmantojums, no vienas puses, izraisa plašas diskusijas par tādas rīcības ētiskumu un drošumu, bet, no otras puses, raisa cerības uz dzīvību glābšanu. WHO šonedēļ apstiprināja, ka tādu medikamentu izmantojumā nav saskatāma neētiska rīcība.

Ebolas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, galvas, muskuļu un krūšu sāpes, kam seko vemšana un caureja, kuras var būt asiņainas. Tālākie simptomi ir asiņu izdalīšanās no visām ķermeņa daļām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas