Izsludināta “starptautiska trauksme” Ebolas vīrusa dēļ

0 komentāri
Izsludināta “starptautiska trauksme” Ebolas vīrusa dēļ
Foto: AFP/LETA

Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludinājusi starptautisku trauksmi saistībā ar Ebolas vīrusa izplatību, ziņo BBC.

Lai apturētu vīrusa tālāku izplatīšanos, nepieciešama koordinēta starptautiska rīcība, norādījuši PTO pārstāvji, kas noslēguši divas dienas ilgās, vīrusa ierobežošanai veltītās diskusijas Šveicē.

PVO ģenerāldirektore Margarēte Čana atzina, ka šī ir visnopietnākā epidēmija pēdējo 40 gadu laikā.

Kopš janvāra slimība prasījusi vairāk nekā 930 cilvēku dzīvības. Līdz šim vīruss konstatēts Dienvidārfrikas reģionā, taču ar nāvējošu vīrusu inficēts kāds spāņu priesteris, kurš strādāja Libērijas slimnīcā un tagad atvests uz Spāniju. Šis ir pirmais inficēšanās gadījums, kuru ārstēs Eiropā.

Spāņu priesteris inficējies slibīmas skartās Libērijas galvaspilsētā Monrovijā, kur viņš palīdzēja ārstēt ar Ebolas vīrusu inficētos pacientus. 75 gadus veicas vīrietis nogādāts Madrides slimnīcā. Viņa stāvoklis šobrīd ir stabils.

Libērijas prezidente vismaz uz 90 dienām valstī izsludinājusi ārkārtas stāvokli, paziņojot, ka Ebolas vīrusa epidēmija pieprasa valsts izdzīvošanai īstenot īpašus pasākumus.

Ārkārtas stāvoklis izsludināts arī Gvinejā un Sjerraleonē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas