Ebolas infekcijas izplatīšanās aizdomu ēna uzgūlusi Kanādai

0 komentāri

Kanādā divi Ontario provinces iedzīvotāji hospitalizēti aizdomās par saslimšanu ar bīstamo Ebolas vīrusu.

Abi pacienti nesen bija atgriezušies no Rietumāfrikas. Pēc ierašanās slimnīcā viņus nekavējoties izolēja un nosūtīja analīzes uz Kanādas nacionālo mikrobioloģijas laboratoriju.

Kanāda ir viena no valstīm, kas šajās dienās ieviesusi papildu pārbaudes lidostās. Ar speciālu bezkontakta termometru no Rietumāfrikas ielidojušajiem pasažieriem mēra temperatūru. Paaugstināta ķermeņa temperatūra ir viens no pirmajiem Ebolas vīrusa simptomiem.

No šodienas līdzīgas pārbaudes tiek ieviestas arī Eiropas lielākajā lidostā – Hītrovā, Londonā.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, ka ASV fiksēts otrais inficēšanās gadījums ar Ebolas vīrusu. Tikmēr Spānijā ar Ebolas vīrusu slimās medmāsas veselības stāvoklis ir strauji pasliktinājies, turklāt slimnīcā Madridē nonācis vēl viens cilvēks, kurš varētu būt inficējies ar nāvējošo vīrusu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) Ebolas vīrusa izplatīšanās risku Eiropas reģionā, tostarp arī Latvijā, joprojām vērtē kā zemu, akcentē Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti (SPKC).

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas