Drauds latviešu “humpalām”? Vācieši nemet laukā drēbes un apavus, bet atdod tos bēgļiem

4 komentāri

Darbavietā no kolēģiem savāktās drēbes bēgļiem atveduši berlīnieši Frīda un Kristians. Viņi stāsta, – šobrīd daļa vāciešu, pirms ko met ārā, padomā, vai tas nenoderētu bēgļiem.

Vācijas valsts un pašvaldību iestādes nespēj tikt galā ar lielo patvēruma meklētāju skaitu, kas ieplūst šajā valstī, pateicoties kancleres Angelas Merkeles atvērto durvju politikai. Tagad Vācijas iedzīvotāji dodas palīdzēt, savā brīvajā laikā bez atlīdzības darot to, kas pēc būtības ir sociālo dienestu funkcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Frīda:

Šī situācija ir “pabriesmīga”, un mēs vēlējāmies kaut nedaudz palīdzēt. Skatījāmies, kas ir mūsu skapjos un ko mēs varētu atdot. Braucam te reizi nedēļā un dažkārt vēl kaut ko speciāli piepērkam klāt.

Viņu atvestās mantas iegulstas labdarības organizācijas Moabit Hilft plašajās noliktavās. Katru dienu vācieši saziedoto simtiem kilogramus smagus maisus ar apģērbiem un apaviem. Tos izkārto gluži kā veikalā, bēgļi izvēlas un paņem par brīvu.

Foto:

Savukārt kāds kristiešu misionārs Tims kopā ar draugiem plāno noīrēt lielu dzīvokli Berlīnē, lai tajā par brīvu laistu dzīvot bēgļus ģimenes. Šādā veidā vācieši par brīvu, pilnīgi bez nekāda atalgojuma velta savu brīvo laiku pirms vai pēc darba un mācībām, lai labdarības organizācijās organizētu mantu izdali bēgļiem.

Nina, berlīniete brīvprātīgajā darbā ar bēgļiem:

Es vienkārši vēlējos palīdzēt, jo bez vienkāršo iedzīvotāju atbalsta valdība netiktu galā ar tik daudz bēgļiem. Cilvēki gan īsti vēl nezina, kā tieši palīdzēt, bet pat desmit eiro ziedošana jau būtu daudz vai arī vienkārši atnest bēgļu bērniem pamperus.

Saziedoto preču izdales punktā brīvprātīgi palīdz arī sīrietis Hamza, kurš pats Vācijā kā bēglis ieradās vasarā.

Moabit Hilft savu brīvprātīgo darbu sāka tieši blakus bēgļu reģistrācijas centram, lai spētu ātri reaģēt uz iebraucēju primārajām vajadzībām.

Vāciešu palīdzēšana bēgļiem visvairāk redzama ir vakaros un nakts stundās. Līdzko ir slēgts bēgļu reģistrācijas centrs, patvēruma meklētāju problēmas jau nekur nepazūd – daudzi bēgļi nakšņo turpat ielā, tāpēc iedzīvotāji no malu malām atved ēdamo un šeit dala, piemēram, caur žogu.

Skaties video:

4 komentāri

TOP komentāri

 • ...
  +2

  ...

  Te pat nav vairs ko komentēt..... Pilnīgs haoss un bardaks. Nožēlojama situācija un vēl nožēlojamāka tante, kas pie tā visa ir novedusi Vācijas tautu...

  27.11.2015 10:04

 • ....
  +1

  ....

  idioti

  30.11.2015 19:45

 • andris
  0

  andris

  Tiem kūpinātajiem ir jānosprāgst! Un tā būs! Viņi netur ne šņabi , ne pienu!

  28.11.2015 17:04

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas