Doņeckā sarīkota sagūstīto Ukrainas karavīru parāde

1 komentārs

Promaskaviskie kaujinieki ceturtdien Doņeckā sarīkoja sagūstīto Ukrainas karavīru parādi, gājienā pa pilsētas ielām liekot doties aptuveni 20 karagūstekņiem. Vairāki desmiti Doņeckas iedzīvotāju gūstekņus apmētāja ar sniegu un stikla lauskām.

Civilistu drēbēs saģērbtos karavīrus, no kuriem vairāki bija ievainoti, teroristi piespieda piecas līdz desmit minūtes pūļa priekšā stāvēt uz ceļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pūlis izkliedza apvainojumus un apmētāja gūstekņus ar stikla gabaliem, arī ar stikliem no ceturtdien rīta pusē sašautā trolejbusa un sabiedriskā transporta pieturas.

“Viņi ir jāsoda tāpat kā Sadams Huseins. Viņi ir slepkavas. Viņi nogalināja mūsu bērnus,” pensionāre Zina sacīja ziņu aģentūras AFP korespondentam.

Kāda cita Doņeckas iedzīvotāja Ļuda, arī pensionāre, pauda līdzjūtību karavīriem, sakot, ka viņai ir “kauns par to, kas notiek”.

“Man viņu ir žēl. Viņi ir [Ukrainas prezidenta Petro] Porošenko upuri. Viņi nav vainīgi, viņi uz šejieni tika nosūtīti,” raugoties uz gūstekņiem ar asarām acīs, viņa sacīja.

Maskavas finansētie un apbruņotie kaujinieki, kā arī Krievijas līderi par uzbrukumu autobusa pieturai, kas atrodas tālu no frontes līnijas, apsūdz Ukrainas bruņotos spēkus. Daži Krievijas mediji notikušajā vaino “sabotierus”, kas dziļi Doņeckas iekšienē iebraukuši ar atkritumu savākšanas automašīnu.

Oficiālā Kijeva uzstāj, ka uzbrukumu veikuši promaskaviskie spēki.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņoja, ka atbildība par šo apšaudi gulstas ne tikai uz kaujinieku, bet arī Krievijas pleciem.

Viņš norādīja, ka Krievija ir tikpat vainīga, cik prokremliskie kaujinieki, jo tā apgādā kaujiniekus ar smagajiem ieročiem un atbalsta ar karavīriem.

“Krievu teroristi atkal pastrādājuši šausmu darbus pret cilvēci. Un atbildīga par to ir Krievijas Federācija,” uzsvēra Jaceņuks.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Ina
  0

  Ina

  Krievu asinskārajiem teroristiem īsti fašistiki paņēmieni- mocīt, spīdzināt, apzagt, piesmiet un tad deomstrēt 'tautai' savu varonību...
  Gūsteņi ir Ukrainas tautas varoņi, viņi gatavi ziedot /un simtiem ir jau ziedojuši/ dzīvību, aizstāvot savu Dzimteni. Slava tiem!

  23.01.2015 18:39

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas