Doņecka palikusi bez ūdens; apgrūtināta pārtikas piegāde

0 komentāri

Artilērijas apšaudes Austrumukrainas pilsētā Doņeckā nodarījušas bojājumus ūdens attīrīšanas tornim. Pilsēta palikusi bez ūdens, tāpat apgrūtināta arī pārtikas piegāde, ziņo ārvalstu mediji.

Doņeckas iedzīvotāji stāv rindās, lai ūdeni iegādātos. ”Mēs ceram, ka tas nav uz ilgu laiku,” ziņu aģentūrai AFP pauda 32 gadus jaunā Anastasija, kas cer ar ūdeni uzpildīt divas pieclitrīgas pudeles. Veikalā ūdens tiek pārdots par aptuveni 0,75 Ukrainas grivnām (0,043 eiro) litrā.

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Doņeckas iedzīvotāja Anastasija norāda, ka ziņa par ūdens piegāžu pārtraukšanu no pilsētas mēra tika saņemta svētdienas vakarā, un ūdens pazudis tik spēji, ka viņa nav paguvusi izveidot uzkrājumus.

Sociālajos tīklos parādās ziņas, ka daudzi cilvēki karadarbības rezultātā Austrumukrainā palikuši bez mājām:

Pārtikas cenas Doņeckā kopš pērnā gada augusta ir pieaugušas vidēji par 20%, bet dārzeņu cena uzlekusi par 40%, ziņo Krievijas ziņu aģentūra “Itar-Tass”.

Tikmēr ANO Drošības padomes jaunākā informācija, liecina, ka provizoriskie notriektās Malaizijas lidmašīnas “Malaysia Airlines” avārijas izmeklēšanas rezultāti tiks paziņoti tuvāko divu nedēļu laikā – augusta beigās.

Ukrainas amatpersonas iepriekš paziņojušas, ka lidaparāts notriekts ar pretgaisa aizsardzības raķeti “Buk”, un to izdarījuši prokrieviskie kaujinieki. Uz separātistu lomu notikušajā traģēdijā norāda arī ASV. Krievijas un ar to saistītie spēki savu vainu gan noliedz.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas