Doņeckā iebraukušas kravas mašīnas ar raķešu palaišanas iekārtām

0 komentāri

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) speciālās novērošanas misija Doņeckā svētdien piefiksējusi divas kravas automašīnu kolonnas, katrā pa 17 automašīnām, kas vedušas smago bruņutehniku, norādīts EDSO misijas 9. novembra paziņojumā.

EDSO paziņojumā norādīts, ka pirmo konvoju novērotāji pamanījuši svētdien aptuveni ap plkst. 11.20 pēc vietējā un Latvijas laika pie Sverdlovskas ciemata.

“EDSO speciālās novērošanas misija piefiksēja 17 ZIL kravas mašīnas bez atpazīšanas zīmēm, no kurām piecas vedušas raķešu Grad palaišanas iekārtas, savukārt divās automašīnās vesta munīcija,” teikts paziņojumā.

Otra kolonna pamanīta aptuveni 11.53 pie Zuhresas, 41 kilometru uz austrumiem no Doņeckas. Konvojs sastāvēja no 17 “Kamaz” tipa kravas automašīnām bez pazīšanas zīmēm. Novērotāji apstiprinājuši, ka 12 no automašīnām vedušas 122 milimetru haubices.

Novērotāji ziņoja, ka nevienā no kravas mašīnām neatrodas cilvēki, un tās devušās rietumu virzienā.

Divu dienu laikā EDSO novērotāji jau vairākas reizes ziņojuši par militārās tehnikas virzīšanos uz Doņecku. 8. novembrī Doņeckā un Makijivkā novērotas tanku un citas smagās bruņutehnikas konvoji.

Kaujinieki paziņojuši, ka kravas mašīnu kolonna, kas Doņeckā ieved bruņutehniku, pieder “Doņeckas tautas republikai” (DTR). Kā paskaidroja DTR komandiera Eduarda Basurina vietnieks, tiek veikta karaspēku pārvietošana, jo pilsētā norisinās apšaudes. Papildspēki Doņeckā ieradušies no citiem DTR rajoniem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas