Donbasa teroristi uzstādījuši ultimātu

1 komentārs

Teroristu organizāciju Doņeckas tautas republika (DTR) un Luhanskas tautas republika (LTR) pārstāvji izvirzījuši Ukrainai ultimātu, un miera process ir apdraudēts, svētdien paziņojis Ukrainas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Valērijs Čalijs. DTR un LTR pieprasījušas noteikt par demarkācijas līniju faktisko esošo konfliktā iesaistīto pušu saskares līniju.

”Viņi izvirzīja ultimatīvas prasības. Gribēja nobiedēt. Mēģināja izlikties, ka Kijeva izjauc sarunas, trīspusējās kontaktgrupas darbu. Neizdevās,” sociālajā tīklā Facebook paziņoja Čalijs. Viņš piebilda, ka gadījumā, ja nebūtu gājuši bojā cilvēki, varētu runāt par diplomātisku situācijas uzvaru, bet, diemžēl, miera process ir apdraudēts.

Jau vēstīts, ka sestdien Minskā noslēdzās Ukrainas krīzes noregulējuma kontaktgrupas sarunas, kuru dalībnieki sarunu vietu pameta, nesniedzot nekādus paziņojumus presei.

Sarunās Minskā piedalījās Ukrainas eksprezidents Leonīds Kučma, Krievijas vēstnieks Ukrainā Mihails Zurabovs un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sūtne Heidi Tagliavini.
Tāpat sarunās piedalījās teroristu organizāciju Doņeckas tautas republika un Luhanskas tautas republika pārstāvji Deņiss Pušiļins un Vladislavs Deiņego.

Kučma pēcāk pārmeta prokremlisko kaujinieku pārstāvjiem sarunu izjaukšanu, un uzsvēra, ka Kijeva nepieņem nekādus ultimātus no kaujinieku puses. Arī EDSO sarunu neveiksmē vainoja kaujiniekus.

Pušiļins savukārt paziņoja, ka Doņeckas tautas republika un Luhanskas tautas republika sarunās pieprasījušas noteikt par demarkācijas līniju faktisko esošo konfliktā iesaistīto pušu saskares līniju.

EDSO svētdien paziņoja, ka kaujinieku pārstāvji efektīvi nobloķējuši sarunas un mēģinājuši panākt Minskā iepriekš noslēgtās pamiera vienošanas grozīšanu. ”Viņi pat nebija sagatavojušies apspriest pamiera īstenošanu un smago ieroču atvilkšanu,” paziņoja EDSO prezidējošās valsts Serbijas Ārlietu ministrija. ”Tā vietā kaujinieku pārstāvji pieprasīja pamiera vienošanās pārskatīšanu,” norādīja ministrija.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Nu re
  0

  Nu re

  Neatdosim separātistam nevienu pēdu Ukrainas zemes!
  Lai šarikovs dodas uz savu Krieviju- tur zemes ir gana un valoda sava.

  01.02.2015 14:40

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas