Divi asu izjūtu cienītāji pa virvi šķērso Viktorijas ūdenskritumu

0 komentāri

Pa nostieptu virvi Viktorijas ūdenskritumu Zimbabvē šķērsojuši divi asu izjūtu cienītāji – 26 gadus jauns ekonomikas zinātnes students un 34 gadus jauns austriešu žurnālists.

Ekonomikas zinātnes students Lūkass Irmlers no Vācijas un 34 gadus jaunais austriešu žurnālists Reinhards Kleindls  savam izaicinājumam gatavojās divus gadus. Viņi apņēmušies pa virvi šķērsot UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautos ūdenskritumus, kuru platums sasniedz 1,7 kilometrus. Tiesa gan, vēl daži mēneši pārgalvjiem bija nepieciešami, lai iegūtu atļauju nostiept virvi no Zimbabves varas iestādēm.

Pēc tam tas bija vien nervu un līdzsvara jautājums – abiem pārgalvjiem to izdevās īstenot veiksmīgi, neiekrītot mutuļojošajā straumē.

Viktorijas ūdenskritumu vietējie pazīst ar nosaukumu ”pērkondārdošie dūmi”. Lietus sezonas laikā ūdenskritumā gāžas vairāk nekā 500 miljoni kubikmetru ūdens.

Ūdenskrituma augstums ir apmēram 100 metri.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas