Divas ārkārtīgi drosmīgas sievietes riskē ar savu dzīvību, lai uzņemtu šos kadrus ISIS kontrolētajā teritorijā

0 komentāri

Divas sīriešu sievietes savā apģērbā paslēpa slēptās kameras un riskēja ar savu dzīvību, lai uzņemtu videokadrus, kuros redzams, kā rit dzīve ISIS teroristu kontrolētajā pilsētā Sīrijā – Rakā.

Dzīvē kopš teroristu ienākšanas pilsētā mainījusies līdz nepazīšanai – sievietes ielās nedrīkst pārvietoties vienas pašas bez pavadoņa, viņām pilnībā jāaizsedz ķermenis un seja, par ierastu parādību pilsētas ielās ir kļuvuši smagi bruņoti ISIS kaujinieki, tāpat notiek publiskās pēršanas par islāma pārkāpumiem un nežēlīgi, publiski nāvessodi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par video uzņemšanu, ja tā autores atklātu ISIS, abām sīrietēm draudētu publiska pēršana vai pat nāvessods. Uzņemtajā video sieviešu vārdi ir mainīti, sejas nav redzamas, bet balsis pārveidotas.

“Es vēlos dzīvot tā, kā pati gribu. Es gribu veikalos iegādāties to, ko pati vēlos. Es gribu iziet ārā viena pati, brīvi un bez “sarga”,” stāsta viena no sievietēm. Tagad šajā pilsētā sievietes vienas pašas nevar atrasties nedz uz ielas, nedz apmeklēt skolu vai darbu.

Teroristu organizācijas ISIS ienāca Rakā 2013. gadā, un kopš 2014. gada pilnībā kontrolē pilsētu.

Rakas ielās tagad patrulē īpašā policija. Vēl šā gada janvārī kāda 21 gadus veca sieviete tika nežēlīgi sodīta, jo nepakļāvās jaunajiem likumiem – no viņas ķermeņa daļām, kas bija redzamas un nebija apsegtas, tika izrauta miesa.

Skaties video – tāda tagad ir dzīve ISIS kontrolētajā teritorijā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas