Divām oficiantēm nākas samaksāt 3000 eiro sodu par romu klientu diskrimināciju

0 komentāri

Divām oficiantēm Somijas pilsētā Turku nākas samaksāt trīs tūkstošu eiro sodu par sešu romu tautības klientu diskrimināciju, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Tiesa izskatīja atgadījumu kādā Turku pilsētas ēstuvē pērnā gada martā. Seši romu tautības klienti pasūtījuši ēdienu, taču oficiantes lūgušas samaksāt rēķinu nevis pēc ēdiena pasniegšanas un nobaudīšanas, kā ierasts, bet gan pirms tam. Oficiantes esot klientiem sacījušas, ka tāda esot šī restorāna politika.

Tiesa atzina oficiantes vainīgas klientu diskriminēšanā pēc tautības, un lika samaksāt aizskartajiem apmeklētājiem katram pa 320 un 220 eiro, kopumā – ap trim tūkstošiem eiro.

Tikmēr restorāna īpašnieks šajā incidentā netika atzīts par vainīgu, jo viņš nav licis oficiantēm veikt šādas darbības. Par vainīgo tika atzīsts restorāna menedžeris.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas