Desmitiem tūkstošu izmisušu cilvēku bēg Turcijas robežas virzienā no Alepo

0 komentāri

Noticis kārtējais saasinājums Sīrijas konfliktā, kura dēļ desmitiem tūkstošu sīriešu bēg Turcijas robežas virzienā no Alepo pilsētas, kur Sīrijas režīma spēki ar Krievijas atbalstu īsteno plašu ofensīvu.

Par spīti tam, ka  šobrīd Ženēvā notiek ANO organizētas  miera sarunas, Bašāra al Asada režīma spēki turpina ofensīvu, pateicoties arī intensīvam Krievijas gaisa spēku atbalstam. Katastrofāla situācija izveidojusies Alepo – Sīrijas lielākajā pilsētā, kuru daļēji kontrolē opozīcija. Tā apgalvo, ka Krievija bombardējusi ap  500 mērķiem pilsētā, kas ir intensīvākie uzbrukumi kopš kampaņas sākuma pērn. Rezultātā Asada spēki guvuši virsroku un opozīcija  ielenkta  pilsētas Rietumu daļā, nogriežot iespējas saņemt atbalstu no ārvalstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Desmitiem tūkstošu izmisušu cilvēku šobrīd bēg uz Turciju, lai izvairītos no asinspirts. Satraukumu par notiekošo un brīdinājumu Krievijai pārtraukt situācijas eskalāciju pauž  NATO.

”NATO stingri atbalsta jebkādus mēģinājumus rast miermīlīgu un politisku izeju Sīrijas konfliktam. Tas, ko mēs redzam, ir intensīvi Krievijas gaisa uzbrukumi galvenokārt opozīcijas grupējumiem Sīrijā. Šāda rīcība  grauj politiska risinājuma iespējas. Turklāt Krievijas iznīcinātāju aktivitātes gaisā izraisa starptautisku saspīlējumu un Turcijas gaisa telpas pārkāpumus,” pauda Jens Stoltenbergs, NATO vadītājs.

Kremlis gan visus pārmetumus par situācijas eskalāciju noraida. Krievija tikai atbalsta leģitīmo varu, un pauž satraukumu, ka Sīrijā varētu iebrukt sveša armija.

Foto:

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas