32 jauniešu nāves naktsklubā dēļ Rumānijas premjers pamet amatu

1 komentārs

Traģēdija Rumānijā prasījusi valsts premjerministra amatu. Par savu atkāpšanos Viktors Ponta paziņoja pēc tam, kad galvaspilsētā Bukarestē 20 000 cilvēku izgāja ielās. Iedzīvotāji protestēja pret valdībā pastāvošo korupciju, alkatību un neizdarību. Pēc notikušās traģēdijas vairāk nekā simt cietušo aizvien kritiskā stāvoklī atrodas slimnīcā.

“Korupcija nogalina”, “Mēs vēlamies taisnīgumu”, “Atkāpies” – ar šiem un citiem saukļiem aptuveni 20 000 rumāņu spontānā akcijā izgāja Bukarestes ielās, lai pieprasītu premjerministra un citu amatpersonu atkāpšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tauta ielās izgāja pēc pagājušajā nedēļā notikušās traģēdijas, kad ugunsgrēkā naktsklubā dzīvību zaudēja 32 cilvēki, lielākā daļa no viņiem bija jaunieši un pusaudži. Ievienoto skaits sasniedza 200, un daudzi cietušie joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Rumāņi nelaimē vaino varasiestādes, kas kārtīgi neinspicē klubus un citas sabiedriskās vietas.

Skaties foto:

Reaģējot uz sabiedrības noskaņojumu, par savu atkāpšanos paziņoja premjerministrs Viktors Ponta. Amatā viņš ir trīs gadus un jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos korupcijas skandālos. Iedzīvotāji vēlas, lai par notikušo atbildētu augstākās amatpersonas. Būtu kļūda šo vēlmi ignorēt. Neuzskatu, ka būtu godīgi atbildību uzvelt ministriem vai mēriem. No šodienas nolieku savu mandātu.

Izmeklētāji jau noskaidrojuši, ka naktsklubam ne tikai nebija atļaujas izmantot pirotehniku, bet klubs bijis arī pārpildīts. Traģēdija izraisījusi pārbaužu lavīnu līdzīgās iestādēs, un vairāku klubu īpašnieki jau brīvprātīgi slēguši savus naktslokālus. Atgādināšu, ka ugunsgrēks izcēlās pēc tam, kad koncerta laikā izmantotā pirotehnika aizdedzināja zāles griestus.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ar mietu
    +1

    ar mietu

    Tā vajadzētu padzīt Latvijas Straujumu ! Barikāžu vīri nespēj nopirkt zāles bet Straujuma rūpējas tik par bēgļiem !

    04.11.2015 23:43

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas