Dānija pieņem pretrunīgu likumu – bēgļiem, ierodoties valstī, tiks atņemtas dārglietas

2 komentāri

Dānijas parlaments atbalstījis pretrunīgu likumu, ar kuru bēgļiem atņems vērtslietas. Dānijas amatpersonas skaidro, ka līdz ar šo lēmumu migranti būs vienlīdzīgi ar bezdarbniekiem dāņiem, kuriem arī ir jāpārdod savas vērtslietas, lai varētu saņemt pabalstus.

Tomēr valdības piedāvājums ir izpelnījies plašu kritiku gan no cilvēktiesību ekspertiem, gan arī no pašiem migrantiem un ANO.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lēmums Dānijas policijai piešķirt pilnvaras, lai pārmeklētu un konfiscētu bēgļu vērtslietas un naudu, sūta ļoti sliktu signālu. Tas drīzāk pastiprinās bailes un kriminālo situāciju, nevis veicinās solidaritāti.

Foto: bēgļu dzīve Dānijā

Jaunais likuma grozījums paredz, ka policijai būs tiesības pārmeklēt patvēruma meklētājus, kuri ierodas šajā valstī. Ja viņiem būs nauda vai kādas vērtslietas, kuru vērtība pārsniedz aptuveni 1300 eiro, tie būs jāatdod valsts institūcijām. Šīs vērtslietas esot paredzēs pārdot un no iegūtās summas tiks segti patvēruma meklētāju uzturēšanas izdevumi.

2 komentāri

TOP komentāri

 • FRee
  +1

  FRee

  Pareizi un atbalstaami.ja suudzas par vinju cilveektiesiibaam,tad kur paliek manas tiesiibas dziivot no muslimiem briivaa valstii?Vai minimums but vienlidzigam AR begliem valsts aciis???

  29.01.2016 00:07

 • ES
  +1

  ES

  Skarbi, jā, bet valsti var saprast, ja jāmaksā tādi pabalsti tiem tūkstošiem. Ja varēja maksāt par laiviņām par risku un neziņu, kam samaksājuši, var maksāt arī par mieru un drošību.

  27.01.2016 12:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas