Daļa teroristu, kuri sarīkoja uzbrukumus Parīzē, joprojām ir brīvībā

0 komentāri

Francija turpina sērot, godinot piektdien notikušo teroraktu upurus. Tikmēr nozieguma izmeklētājiem radušās aizdomas, ka vairākiem teroristiem izdevies izglābties un viņi šobrīd ir brīvībā. Turklāt daļa no viņiem ieradušies Eiropā kopā ar bēgļiem no Sīrijas. 

Izpētot pašnāvnieku mirstīgās atliekas koncertzālē, kur norisinājās vislielākais no Parīzes teroraktiem, izmeklētājiem izdevies identificēt vienu no Parīzes teroraktu rīkotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas ir 29 gadus vecais Francijas pilsonis Omars Ismails Mostefajs. Viņš identificēts pēc pirksta, kas atrasts koncertzālē.

Neoficiāli tiek ziņots, ka Mostefajs radikālāks kļuvis pēc kāda Beļģijas musulmaņu garīdznieka apciemošanas. Parīzes teroraktiem ir cieša saikne ar Beļģiju, kur vakar veiktas kratīšanas un aresti vairāki cilvēki. Viens no viņiem aizturēts Molenbekā – pilsētā, kas ir mājvieta daudziem musulmaņiem.

Kas attiecas uz pārējiem bojāgājušajiem teroristiem – pie viena no viņiem atrasta Sīrijas pase. Varasiestādes noskaidrojušas, ka persona ar šo pasi ieradās Grieķijā ar bēgļu laivu. Franču mediji vēsta arī par otru Sīrijas pasi, kas saistīta ar uzbrukumiem Parīzē.

Vienā no Parīzes priekšpilsētām šodien atrasts arī uzbrucēju auto, kas tika izmantots uzbrukumos restorānā. Melnas krāsas Seat automašīnā atradās vairāki Kalašņikova automāti. Eksperti medijiem skaidrojuši, – tas nozīmē, ka vairākiem teroristiem pēc sarīkotajiem uzbrukumiem izdevies izglābties, un viņi ir brīvībā. Iespējams, viņi devušies uz Beļģiju

Šobrīd visā Eiropas Savienībā (ES) visaugstākajā līmenī tiek domāts, kā rīkoties. Izskan arī ierosinājumi pārskatīt bēgļu uzņemšanas politiku un nekavējoties atjaunot robežkontroli visā Eiropas Savienībā. Savukārt Parīzes iedzīvotājiem joprojām ieteikts atrasties mājās. Tiesa, pieminot upurus, daudzi joprojām ierodas notikuma vietās nolikt ziedus.

Pēc jaunākās informācijas teroraktos nogalināti 129 cilvēki, bet 352 guvuši dažāda smaguma ievainojumus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas