Ciprs: Es atsakos kalpot aizdevēju “haizivīm”

0 komentāri

Grieķijas parlamentā naktī uz ceturtdienu paredzēts otrais balsojums par jaunajiem taupības pasākumiem, kurus nepieciešams pieņemt apmaiņā pret trešo aizdevumu. Kaut arī jaunās reformas nav tik sāpīgas kā iepriekšējās, gaidāmais balsojums draud padziļināt šķelšanos premjera radikālajā Syrizas partijā un var novest pie jaunām vēlēšanām.

Grieķijas premjerministram Aleksim Cipram šis būs jau otrais nopietnais pārbaudījums, cenšoties pieņemt reformas, kas ir nepieciešamas, lai valsts varētu palikt eirozonā. Pirmā reformu daļu galvenokārt fokusējās uz nodokļu paaugstināšanu un jau tad saskārās ar deputātu pretestību viņa vadītajā partijā Syriza. Arī šoreiz Syriza deputāti ir solījuši balsot “pret”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Grieķu tautas upuris neatmaksāsies. Jaunas prasības tiks pieprasītas nepārtraukti. Šajā sarežģītajā fiskālajā un politiskajā situācijā, atsakos likt savu parakstu zem aizdevuma un atsakos kalpot tām aizdevēju haizivīm,” saka Ciprs.

Paredzams, ka arī šajā reizē Cipram būs nepieciešamas opozīcijas balsis. Lai saņemtu 86 miljardu eiro lielo aizdevumu, Grieķijai ir jāpieņem arī Eiropas Savienības direktīva, kas garantē banku noguldījumus līdz 100 000 eiro. Tāpat, lai saņemtu aizdevumu Grieķijai, ir nepieciešams pieņemt civilo tieslietu reformas, kas paredz paātrināt juridiskos procesus un samazināt to izdevumus.

Valdība cer sarunas par trešo aizdevumu sākt jau šonedēļ un noslēgt tās 20. augustā, taču balsojums draud izraisīt šķelšanos Cipra Syrizas partijā, un šādā gadījumā ir liela iespējamība, ka jau rudenī nāksies izsludināt ārkārtas vēlēšanas, un valsts vismaz uz laiku ieslīgs jaunā neskaidrības krīzē.

Šobrīd Grieķijas bankas lēnām sāk atgriezties normālās sliedēs. Pirmdien tās no jauna vēra savas durvis vaļā apmeklētājiem un Atēnas samaksāja kārtējos parāda maksājumus Eiropas Centrālajai bankai un Starptautiskajam Valūtas fondam.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s trešdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu, skaidrojot, ka sarunas par aizdevumu ir mazinājušas varbūtību, ka valstij nāksies izsludināt maksātnespēju.  Tomēr jaunos taupības pasākumus valstī kur bezdarbs sasniedz 25 procentus – ir grūti pieņemt. Grieķijas civildienesta ierēdņu arodbiedrība jau paziņojusi, ka arī šodien protestēs pret šo likumprojektu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas