Cilvēku pašu vainas dēļ ne visi šķirotie atkritumi nonāk pārstrādē

0 komentāri

Atkritumus – plastmasu, stiklu un papīru – Latvijā šķiro puse iedzīvotāju. Tā liecina jaunāko aptauju dati. Taču, pagaidām, tas viss, iespējams, notiek veltīgi. Simtiem dalīto atkritumu konteineru saturs nonāk atkritumu poligonos, nevis otrreizējā pārstrādē, jo bieži vien sašķirotajiem atkritumiem pa vidu samesti nešķirotie.

Ja dalīto atkritumu konteinerā samesti vairāk nekā 20% sadzīves atkritumu, tad absolūti viss konteinera saturs, tostarp tas, kas tika cītīgi sašķirots, nonāk atkritumu poligonā, nevis otrreizējai pārstrādei, stāsta atkritumu apsaimniekošanas kompānija Clean R. Trešdaļa šo konteineru saturs nonāks sadzīves atkritumos.

Māris Vējiņš, atkritumu apsaimniekošanas kompānija Clean R pārstāvis:
Ja konteinera saturs ir neatbilstošs, tad mēs no šī konteinera saņemsim pārāk maz derīgo pārstrādājamo materiālu un būs pārāk daudz atkritumu, par kuriem pašiem nāksies maksāt.

Tātad, tas būs neizdevīgi. Atkritumi jāšķiro ne vien tāpēc, ka tā iespējams saudzēt dabas resursus, bet arī tāpēc, ka šķirošana samazina sadzīves atkritumu apjomu un attiecīgi arī rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu.

Eiropā un pasaulē aizvien pieaugošās vides saudzēšanas prasības veicina sadzīves atkritumu izvešanas tarifu pieaugumu, jo tas ir priekšnosacījums vides prasību ievērošanai, atkritumus šķirojot un attīstot to pārstrādi. Arī Latvijā plānotas Dabas resursu nodokļa izmaiņas, kas neizbēgami palielinās maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Nākotnē nešķiroto atkritumu izvešana maksās dārgāk.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas