Čīles metro noticis “terorakts”, ziņo amatpersonas

0 komentāri

Čīles galvaspilsētas Santjago metro nograndis sprādziens. Otrdienas, 9. septembra, rītā bojā gājušo skaits nelaimē, ko Čīles valdība jau ir nodēvējusi par teroraktu, sasniedza 14.

Metro sprāgusi atkritumu tvertnē ievietota bumba. Spridzeklis bija izgatavots mājas apstākļos un ievietots urnā pie ātrās ēdināšanas restorāna, ziņo atbildīgās amatpersonas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Varas iestādēm ir aizdomas, ka spridzekli atkritumu urnā ievietojuši divi jaunieši, kas no notikuma vietas aizbrauca ar automobili.

Pagaidām atbildību par sprādzienu neviens nav uzņēmies, un notikumu izmeklē likumsargi.

Čīlē notiek protesti pret valdību, un tajos piedalās arī tādas jauniešu grupas, kas savās aktivitātēs un nostājas paušanā izmanto arī eksplozīvas vielas.

11. septembrī Čīlē būs pagājis 41 gads kopš pie varas nāca diktators Augusto Pinočets. Viņš valsti sāka vadīt 1973. gadā, gāžot un nogalinot toreizējo prezidentu Salvadoru Aljendi. A. Pinočets ļāva valstī atgriezties demokrātijai astoņdesmito gadu beigās. Protestētāji Čīlē 7. septembrī izgāja ielās, lai pieminētu S. Aljendes nogalināšanas dienu, un akcija pārauga sadursmēs ar policiju.

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas