Čigāni Ungārijā sūdzas, ka viņu darba apstākļi līdzinās katorgai

0 komentāri

Ungārijā pamatīgu skandālu radījis kādas mazpilsētas mērs, kurš cietsirdīgi izturējies pret vietējiem čigānu tautības iedzīvotājiem.

Vairākās Ungārijas pašvaldībās pie varas ir galēji labējās partijas Jobbik politiķi. Visskarbākais ir Ozdas pilsētiņas mērs Dāvids Janicaks, par kura nežēlību klīst leģendas jau ārpus valsts robežām.

Pilsētā mīt 34 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem trešā daļa ir čigānu. Daudzi strādā pašvaldības nodrošinātu darbu lauksaimniecības nozarē, un kopš Janicaka nākšanas pie varas ir izdoti jauni noteikumi, kas viņu darba apstākļus pielīdzina teju katorgai.

Piemēram, darbs sākas tik agri, ka uz to jādodas kājām, jo sabiedriskais transports vēl nekursē. Stundā ļauts atpūsties vien piecas minūtes, un, lai čigānus uzraudzītu, izvietota iespaidīga videonovērošanas sistēma.

Čigāni sūdzas, ka tiekot paverdzināti un nostrādināti bez atpūtas. Savukārt minētās pilsētas priekšsēdētājs nebūt neslēpj savu nepatiku pret romu tautības ļaudīm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas