Charlie Hebdo karikatūrists: Teroristiem nebija humora izjūtas

0 komentāri

Francijas satīras žurnāla Charlie Hebdo karikatūrists Lūzs, kura pravieša Muhameda zīmējumi rotāja “izdzīvojušā numura” vāku, paziņojis, ka turpmāk vairs nezīmēs pravieti.

Islāmisti – brāļi Šerifs un Saīds Kuaši – 7. janvārī Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Žurnāla redakcija pēc asiņainā uzbrukuma laida klajā “izdzīvojušo numuru”, uz kura bija attēlots Lūza zīmēts raudošs pravietis Muhameds ar uzrakstu Je Suis Charlie (Es esmu Šarlī). Žurnāla vāku rotāja vārdi Viss ir piedots.

Je suis Charlie kļuva par saukli, ar kuru cilvēki visā pasaulē izteica solidaritāti upuriem un pauda atbalstu vārda brīvībai.

Tolaik Lūzs sacīja, ka žurnāla komandai neesot bijušas šaubas par pravieša karikatūras publicēšanu uz žurnāla vāka.

“Mēs ticam cilvēku inteliģencei un viņu humoram un ironijai,” norādīja karikatūrists. Runājot par islāmistiem, kas uzbruka Charlie Hebdo redakcijai, Lūzs sacīja, ka viņiem vienkārši trūcis humora izjūtas.

Tomēr tagad karikatūrists paziņojis, ka vairs nav ieinteresēts zīmēt pravieti Muhamedu.

Intervijā žurnālam Les Inrockuptibles, kas tika publiskota trešdien, Lūzs paziņoja, ka nepavadīs savu dzīvi, zīmējot Muhameda karikatūras. Bet viņš uzsvēra, ka teroristi nav uzvarējuši.

“Viņi būs uzvarējuši, ja visa Francija turpinās baidīties,” piebilda mākslinieks, pārmetot galēji labējai partijai Nacionālā fronte mēģinājumus uzpūst bailes islāmistu uzbrukumu gaismā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas