Ceturtdien Maskava plāno uz Ukrainu izsūtīt otru ”humānās palīdzības” kravu

0 komentāri

Krievija ir gatava otro humānās palīdzības konvoju uz Ukrainu nosūtīt jau ceturtdien, 28. augustā, paziņojis Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Precīzu laiku viņš gan atteicās nosaukt, jo pagaidām krava vēl gaidot Sarkanā Krusta apstiprinājumu. Iepriekš Krievija sacījusi, ka konvojs dosies  ceļā uz Ukrainu pa to pašu maršrutu, pa kuru pirmais, taču savu galamērķi – Ukrainas austrumus – sasniegs ātrāk.

Pirmais konvojs aptuveni nedēļu pie robežas gaidīja atļauju to šķērsot, līdz beidzot šķērsoja to bez Ukrainas atļaujas.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ir izteicies, ka konvoja nolūks ir novērst uzmanību no potenciāli atklātākas militārās operācijas.

Jau ziņots, ka trešdien Ukrainā no Krievijas puses robežu šķersojis apjomīgs militārās tehnikas konvojs – tanki un cita veida bruņutehnika, kas virzījas uz Ukrainas valdības spēku kontrolēto Telmanovas ciematu Doņeckas apgabalā, ziņoja ārvalstu mediji.

Kāds informēts avots aģentūrai AFP ar pārliecību paudis, ka šī tehnika ir no Krievijas, jo ”Doņeckā vai Luganskā nevar nopirkt simts tankus” taču nav precizējis, vai militāro kolonnu pavada Krievijas karavīri. Informācija nedod arī skaidrību, vai šī bruņutehnikas vienība varētu būt tā pati, par ko Ukrainas varas iestādes šonedēļ jau izteikušās.

Konvojā bijušas sešas raķešu palaišanas iekārtas ”Grad”, astoņas pielāgotas kravas automašīnas ”Kamaz” un automašīnas ”Ural”, kā arī teju 100 tanki, raķešu palaišanas iekārtas un vēl cita tehnika.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas