Černobiļas apkārtnē dzīvojošie joprojām ēd radioaktīvu pārtiku

0 komentāri

Vēl 30 gadus pēc Černobiļas kodolkatastrofas radioaktīvā piesārņojuma līmenis apkārtnē saglabājas augsts un cilvēki turpina patērēt pārtiku ar bīstami lielu radioaktīvo vielu saturu, tā secināts vides aktīvistu Greenpeace pētījumā.

Zinātnieki atklājuši, ka piesārņotajās teritorijās atsevišķās pārtikas izejvielās, piemēram, labībā, radiācijas līmenis ir pat pieaudzis.

Tas skar aptuveni piecus miljonus šajā reģionā dzīvojošo cilvēku, arī tūkstošiem bērnu, kuri dzimuši vairākus gadus pēc katastrofas.

Turklāt ēdieni no šīm izejvielām atrodami tirdzniecībā arī citviet – Ukrainā, Baltkrievijā un Krievijā. Augsts radiācijas līmenis atklāts arī citos ikdienā ierastos produktos, piemēram, pienā, ogās un sēnēs.

Zinātnieku atklāto Greenpeace skaidro ar krasu finansējuma samazināšanu katastrofas seku novēršanai.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas