Čehijā draud izplatīt Ebolu; pieprasa miljonu eiro virtuālajā valūtā Bitcoin

0 komentāri

Šantāžisti draud Čehijā izplatīt Ebolas vīrusu, ja Prāga viņiem nesamaksās vienu miljonu eiro virtuālajā valūtā Bitcoin, pirmdien paziņoja policija.

Valsts lielākā privātā televīzija pirmdien publiskoja šantāžistu e-pasta vēstuli, kas apgalvo, ka viņu rīcībā ir kāda Libērijā inficēta pacienta “bioloģiskais materiāls”.

“Nezināms ļaunprātis vai ļaunprāši šantažē valsti, draudot izplatīt Ebolas vīrusu,” žurnālistiem sacīja policijas priekšnieka vietnieks Zdaņeks Laube. “Jau no sākta gala šie noziedznieki cenšas sēt paniku, kas ir viņu primārais mērķis.”

Šantāžisti pieprasa vienu miljonu eiro virtuālajā valūtā “Bitcoin”, kas būtu maksājams trijās kārtās. “Noziedznieks vai noziedznieki izmanto ļoti modernas komunikāciju metodes,” atzina Iekšlietu ministrija, tuvāk neko nepaskaidrojot. Ja šantāžisti tiks notverti un notiesāti, viņiem draud līdz 12 gadiem cietumā, sacīja organizētās noziedzības apkarošanas vienības vadītājs Roberts Šlahta.

Tas, ka Čehijā varētu izplatīties vīruss, kas Rietumāfrikā prasījis teju 5000 cilvēku dzīvības, ir maz ticams, sacīja sabiedrības veselības nozares augstākā amatpersona Vladimirs Valenta.

“Vīrusa iegūšana, tā transportēšana, efektīva izplatīšana citādi nekā kontaktā ar slimnieku vai viņa fluīdiem nav pārāk reāla,” viņš sacīja žurnālistiem.

Četros gadījumos, kad Čehijā radušās aizdomas par saslimšanu ar Ebolas vīrusu, pārbaužu rezultātā šīs aizdomas kliedētas. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem visā pasaulē ar Ebolas vīrusu inficējušies vairāk nekā 10 000 cilvēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas