Bulgārija jau atkal aptur Krievijai svarīgā “South Stream” būvniecību

0 komentāri

Bulgārija aptur visus darbus pie Krievijas atbalstītā gāzesvada “South Stream” būvniecības savā teritorijā, jo projekts neatbilst Eiropas Savienības (ES) tiesību aktiem, paziņoja Bulgārijas Ekonomikas un enerģētikas ministrija.

“Ekonomikas un enerģētikas ministrs Vasils Ščonovs devis rīkojumu Bulgārijas enerģētikas holdingam apturēt jebkādas darbības pie šī projekta, jo tas neatbilst Eiropas Komisijas (EK) regulām,” teikts ministrijas paziņojumā.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Bulgārijas bijušais premjerministrs Plamens Orešarskis arī šā gada jūnijā deva rīkojumu apturēt darbu pie projekta.

Dabasgāzes vadu “South Stream” paredzēts būvēt pa Melnās jūras gultni, apejot Ukrainu. Tas ir viens no galvenajiem Maskavas projektiem, kas tiek īstenots nolūkā samazināt atkarību no Ukrainas teritorijā izvietotās gāzes transporta infrastruktūras, eksportējot Krievijas dabasgāzi uz Rietumeiropu.

Eiropas Komisija (EK) uzskata, ka šis projekts pārkāpj bloka noteikumus, jo sevišķi attiecībā uz plānoto Krievijas gāzes giganta “Gazprom” monopolu un starpvaldību līgumiem, ko Maskava ir noslēgusi ar Eiropas tranzītvalstīm – Austriju, Bulgāriju, Ungāriju un Slovēniju. Jūnija sākumā EK ieteica apturēt gāzesvada būvdarbus, iekams projekts neatbildīs ES Enerģētikas direktīvas Trešās paketes noteikumiem.

Kā iepriekš izteicās ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers, projekts “South Stream” nevirzīsies uz priekšu, kamēr Krievija nemainīs kursu attiecībā uz politisko krīzi Ukrainā atbilstoši starptautisko tiesību normām un nebūs gatava konstruktīvai sadarbībai saskaņā ar ES likumdošanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas