Bulgārijā divu dienu laikā aizdedzinājies jau otrais cilvēks

0 komentāri

Bulgārijā otrdien aizdedzinājies kāds vīrietis, kas ir jau otrais šāds gadījums divu dienu laikā, paziņojusi vietējā policija. Incidents noticis baznīcas pagalmā Sandanskā, valsts dienvidrietumos.

48 gadus vecais vīrietis pēc aizdedzināšanās ievietots slimnīcā ar dzīvībai bīstamiem apdegumiem uz krūtīm, muguras un rokām.

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pie prezidenta pils pirmdien aizdedzinājās kāda 38 gadus veca sieviete, kas šobrīd atrodas slimnīcā ar 90% ķermeņa apdegumu.

Abi gadījumi atsauc atmiņā pagājušo gadu, kad valsti satricināji virkne šādu incidentu.

Laikā no 2013.gada februāra līdz 2014.gada janvārim, kad Bulgāriju satricināja masu protesti pret nabadzību un korupciju, pēc aizdedzināšanās mira astoņi cilvēki.

Psihiatri uzskata, ka cilvēkus uz šādu soli pamudinājis izmisums, nabadzība un nākotnes izredžu trūkums.

Septiņus gadus pēc pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) ceturtā daļa valsts iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa.

Nesen veikta sabiedriskās domas aptauja liecina, ka 69% bulgāru uzskata savu situāciju par neizturamu.

Arī Bulgārijas politikā valda nestabilitāte.

5.oktobrī aizvadītās parlamenta vēlēšanas notika tikai 17 mēnešus pēc iepriekšējām vēlēšanām, kuras arī tika sarīkotas vairākus mēnešu pirms paredzētā laika.

Jaunā parlamenta lielā sadrumstalotība ir apgrūtinājusi koalīcijas veidošanu un raisījusi bažas par jaunu vēlēšanu iespējamību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas