Briti atstāj Afganistānu

0 komentāri

Pēdējā Lielbritānijas militārā bāze Afganistānā nodota afgāņu drošības spēku kontrolē, svētdien ziņo britu raidorganizācija BBC.

Armijas bāze “Camp Bastion”, kas atrodas tuksnesī Helmandas provincē, 2006. gadā kļuva par britu spēku galveno bāzi Afganistānā. Lielbritānijas karavīri ieradās Afganistānā 2001 .gadā un 2009. gadā to skaits “Camp Bastion” un 137 citās bāzēs Afganistānas dienvidos sasniedza aptuveni 10 000.

Kopš 2001.gada Afganistānā dzīvību zaudējuši 453 britu karavīri. Pašreiz Afganistānā atrodas aptuveni 2700 Lielbritānijas militārpersonu.

Aprīlī Lielbritānija nodeva “Camp Bastion” vadību ASV spēku rokās un britu karavīri un militārā tehnika sāka pakāpeniski pamest Afganistānu. Plānots, ka pēc 2014. gada Afganistānā paliks pavisam neliels skaits britu karavīru, kuri bāzēsies militārajā akadēmijā Kabulā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas