Briselē “dala” ES augstākos amatus

0 komentāri

Ar vakar, 15. jūlijā, ievēlēto Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru šodien Briselē, kur tiek “dalīti” ES augstākie amati, tiekas Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Saruna būs par eirodeputāta Valda Dombrovska izredzēm iegūt kādu ietekmīgu Briseles amatu.

Pirms pāris mēnešiem, kad Junkers bija vizītē Latvijā, viņš solīja, ka gadījumā, ja kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu, Valdim Dombrovskim garantēts “nopietns eirokomisāra portfelis”, jomā, kuru viņš pārvalda vislabāk – finanses un ekonomiku.

Pašlaik nav arī izslēgts, ka papildus komisāra amatam, Dombrovskis varētu kļūt par Eiropas Komsijas viceprezidentu.

Briselē šodien notiek Eiropadomes sanāksme, kuras laikā plānots diskutēt par vairāku citu Eiropas Savienības institūciju augstāko amatu kandidātiem.

Viens no amatiem, kas pašlaik izraisa vislielākās domstarpības ir Eiropas Savienības pārstāvis ārlietās. Šo krēslu, iespējams, piedāvās Itālijas ārlietu ministrei Federikai Mogerini. Izskanējis gan, ka Baltijas valstis viņas kandidatūru varētu bloķēt, jo Mogerini esot pārlieku neitrāla pozīcija Ukrainas jautājumā. Baltijas vasltīm gribētos ārlietu dienestā redzēt kandidātu, kuram ir skaidra izpratne par izmainīto drošības situāciju šajā reģionā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas