Briselē protestē pret piena cenas samazināšanos

0 komentāri

Eiropas lauksaimnieki šodien sarīkoja skaļu protesta akciju Briselē, protestējot pret piena cenu samazināšanos. Pie Eiropas Komisijas mītnes tika izveidots piena ezers, kurā tika slīcināti vadošo Eiropas politiķu portreti.

Eiropas Piensaimnieku padome brīdina, ka piena tirgum draud katastrofa, ja netiks īstenoti steidzami pasākumi krīzes novēršanai.

Piensaimnieki pauduši gatavību sarīkot krietni plašākas protesta akcijas, ja viņu viedoklis netiks uzklausīts.

Piena cena Eiropā turpina kristies jau mēnešiem ilgi. Tiek prognozēts, ka piena cena tādās valstīs kā Beļģija, Nīderlande un Francija jaunajā gadā kritīsies krietni zem 30 centiem par litru.

Piensaimnieki norāda, ka piena piedāvājums būtiski pārsniedz pieprasījumu, turklāt šogad saražots par 7,5 miljoniem tonnu vairāk piena nekā pērn. Piensaimniekiem šobrīd jau sāk beigties nauda, lai barotu govis un segtu izmaksas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas