Briselē notikusi jauno ES komisāru ”grillēšana”; Dombrovska kārta vēl priekšā

0 komentāri

Visas šīs nedēļas garumā Briselē notikusi jauno Eiropas Savienības komisāru ”grillēšana”. Tieši tā žargonā Eiropas Parlamentā sauc kandidātu iztaujāšanu, lai novērtētu viņu atbilstību augstajam amatam. Viskarstāk gājis Spānijas izvirzītajam kandidātam, tomēr, visticamāk, visi līdz šim uzklausītie komisāri amatu iegūs. Latvijas pārstāvja Valda Dombrovska kārta vēl tikai priekšā.

27 sejas no 27 dalībvalstīm. Lai nonāktu līdz vietai šajā kolāžā, katrs no viņiem jau izturējis konkurenci savas valsts ietvaros un sīvā cīņā mēģinājis sevi apliecināt nākamā Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera acīs, lai sev iegūtu kāroto ietekmes sfēru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču arī ar to garais ceļš uz komisāra vietu vēl nav noslēdzies. Priekšā grūtākais – komisāru ”grillēšana” jeb izprašņāšana 3 stundu garumā.

Daļu jautājumu deputāti iesūta jau iepriekš, taču klātienei pietaupīti tie asākie un neglaimojošākie.

Vislabāk to zina bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre, kuru 2004. gadā nominēja prestižajam nodokļu un muitas komisāres amatam, taču iztaujāšanā viņa izgāzās. Toreiz neveicās arī vēl četriem pretendentiem, un prezidentam Žozē Manuelam Barrozu nācās savu komandu veidot no jauna. Par Latvijas komisāru kļuva Andris Piebalgs.

Šīs nedēļas laikā iztaujāta jau lielākā daļa kandidātu, 21. Vienīgais, pret ko radušās iebildes, ir spānis, enerģētikas komisāra pretendents Arias Kaņete, kuram piederējušas akcijas naftas uzņēmumā un paslīdējusi mēle seksistiskā komentārā. Tomēr kuluāros valda viedoklis, ka viņš komisāra amatu varētu iegūt.

No Baltijas valstīm savu nopratināšanas sesiju pagaidām aizvadījis vienīgi Lietuvas deleģētais pārstāvis V. Andriukaitis.

Andriukaitis pretendē uz Eiropas Veselības un pārtikas nekaitīguma komisāra vietu. Un, pats būdams ārsts, ar deputātu jautājumiem tika galā teicami.

Komisijas viceprezidenti, tostarp Latvijas pārstāvis Valdis Dombrovskis un igauņu virzītais Andruss Ansips, pietaupīti nākamajai nedēļai.

Dombrovski izprašņās pirmdien 15:30 pēc Latvijas laika.

Ja deputātiem pretenzijas pret Junkera komandu neradīsies, balsojums par tās apstiprināšanu notiks 22. oktobrī.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas