Brazīlijas prezidenti padzen parlaments, ielās sākas masu protesti

0 komentāri

Brazīlijas parlaments šodien no amata patriecis valsts prezidenti Dilmu Rusefu. Oficiālais impīčmenta iemesls ir Rusefas nelikumīgās manipulācijas ar valsts budžetu. Viņa pati vainu gan noliedz un notiekošo dēvē par valsts apvērsumu. Brazīlijas lielāko pilsētu ielas tikmēr pārņēmuši kā vienas, tā otras puses atbalstītāju protesti.

Brazīlijas pirmā prezidente sieviete Dilma Rusefa ir atstādināta no amata ar 55 senatoru balsīm par un 22 pret. Vienlaikus atlaista viņas vadītā valdība.

Šis balsojums bija kulminācija mēnešiem ilgam politiskam skandālam, kas paralizējis Latīņamerikas lielāko valsti.

Foto no Brazīlijas!

Impīčmenta formālais pamats – nelikumīgas manipulācijas ar valsts grāmatvedību, ko Rusefa esot veikusi, lai slēptu augošo budžeta deficītu pirms 2014. gada vēlēšanām. Brazīlijas ekonomikā ir dziļākā lejupslīde desmit gados, bet valsts naftas kompāniju Petrobras pārņēmis milzīgs skandāls, kurā ierauts arī bijušais prezidents un Rusefas sabiedrotais Luišs Inasiu Lula da Silva. Tas pamatīgi iedragājis valdošo politiķu popularitāti, dodot opozīcijai spēku Rusefas gāšanai.

Rusefas pienākumus tagad pildīs līdzšinējais viceprezidents Mišels Temers. Brazīlijas politikā viņš pazīstams kā aizkulišu spēlētājs ar lielu ietekmi, un pati Rusefa teikusi, ka tieši Temera un citu pretinieku ambīcijas ir impīčmenta dzinējspēks.

Rusefai gan vēl ir cerības atgriezties prezidenta amatā. Pēc sešiem mēnešiem Senātam par viņas impīčmentu jānobalso vēl vienu – pēdējo – reizi. Ja tajā prezidentes atlaišanu neatbalstīs divas trešdaļas senatoru, Rusefa amatu saglabās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas