Brazīlijā futbola svētkus aizēno protesti

0 komentāri

Brazīlijas pilsētā Sanpaulu policija pielietojusi asaru gāzi, lai izklīdinātu pret pasaules kausu futbolā protestējošos demonstrantus.

Vairāki simti protestētāju mēģināja bloķēt piekļuvi stadionam, kur notika atklāšanas spēle starp Brazīliju un Horvātiju.

Protestētāji uzcēla barikādes no atkritumu tvertnēm un tās aizdedzināja, kā arī apmētāja policistus ar akmeņiem. Likumsargi uz to atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Citi protesti notika Riodežaneiro, kur spēle gaidāma 13. jūlijā. Tur vairāki cilvēki par iesaistīšanos sadursmēs – arestēti. Traumas guvuši arī vairāki žurnālisti.

Protesti ir vērsti pret augstajām izmaksām, kas saistītas ar Pasaules kausa futbolā organizēšanu, tostarp stadionu būvniecību. Jau ziņojām, ka Pasaules kausa finālturnīrs futbolā, kas ceturtdien sākās Brazīlijā, kļuvis par pārliecinoši dārgāko turnīru vēsturē un izmaksās par aptuveni četras reizes vairāk nekā pirms četriem gadiem Dienvidāfrikas Republikā notikušās sacensības.

Tāpat protestētāji iestājas pret korupciju, spēka pielitošanu no policijas puses.

Līdzīgas demonstrācijas ar sociālo tīklu palīdzību tika organizētas aptuveni 100 pilsētās, ieskaitot tās, kurās notiek futbola finālturnīrs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas