“Brāļi lietuvieši” šodien plāno sākt vērienīgu streiku!

0 komentāri

Lietuvas skolotāji pirmdien, 22. februārī, plāno sākt streiku, kas varētu ietekmēt aptuveni 300 mācību iestāžu. Vēl pirms tam plānotas sarunas ar valdību, kas cer pedagogus no streikošanas atrunāt.

Skolotāji pieprasa algu paaugstinājumu un citas izglītības nozares reformas. To izpildei nepieciešami vairāk nekā 20 miljoni eiro, taču bez budžeta pārskatīšanas valdība šādu summu nav gatava atvēlēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdzšinējās valdības un pedagogu arodbiedrību sarunas izvērtušās neveiksmīgas. Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs lūdzis streiku atlikt vismaz par dažiem mēnešiem, tomēr pedagogi nav ar mieru.

Valdība lielas cerības liek uz 22. februārī paredzēto sarunu kārtu, kurā Izglītības ministrija pedagogiem iesniegs sagatavoto iespējamo reformu plānu. Abas puses vienojušās – ja plāns skolotājus apmierinās, streiks būs jāatceļ.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas