Bolīvija sākusi ražot cepumus no… sliekām

0 komentāri

Bolīvijā lielu uzmanību izpelnījušies ar proteīnu un kalciju bagāti cepumi, kurus neparastus padara to galvenā sastāvdaļa – sliekas.

Cepumus iespējams iegādāties ar kokosa, vaniļas vai citrona garšu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gardumos tiek izmantotas īpašos apstākļos audzētas sliekas, lai tās varētu izmantot pārtikā. Kad tās izaugušas, sliekas tiek izkaltētas un saberztas miltos, no kuriem gatavo cepumus.

Sliekām ir plašs izmantojums, bet visneierastākais no tiem – pārtikā lietojamu miltu ražošana. Nogaršojuši cepumus, cilvēki ir pārsteigti, uzzinot, no kā tie gatavoti.

Šogad Bolīvijas bioloģiskās pārtikas gadatirgū slieku cepumi kļuva par visapspriestāko un populārāko produktu. Tie izrādījušies tik veiksmīgi, ka plānots palielināt slieku audzēšanas apjomu.

Slieku audzēšana kļuvusi par nopietnu lauksaimniecības nozari Bolīvijā. Šogad izaudzētas 400 tonnas slieku, no šāda apjoma tiek iegūtas 40 tonnas miltu. Slieku audzēšana nodrošina darbu trīs tūkstošiem zemnieku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas